Google Hesabı Oluşturma
13 May, 2019 13:30 tarihinde eklendi

Google Hesabı Oluşturma

Google Hesabı Oluşturma

Google hesaptan oturum açma için öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekir. Google hesap kaydol ve Google tarafından sunulan hizmetlere erişim sağla. Android işletim sisteminin geliştirici olan Google mobil cihazlarınız ve diğer cihazlarınız ile kullanabileceğiniz erişim sağlayabileceğiniz pek çok hizmet sunmaktadır. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız ile erişebileceğiniz, sizlere önemli kolaylıklar sağlayan pek çok Google hizmeti bulunmaktadır. Google hesap giriş yap daha sonra tek kullanıcı adı ve parolası ile diğer hizmetlerden de yararlan.

Daha önceden Google hesabınız varsa Google hesap girme adımlarını ile Google hesapları ana sayfası üzerinden ayarlar sekmesinden istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Hesabınıza kişisel bilgilerinizi girerek, hesap kurtarma için gereken kayıtları oluşturabilirsiniz. Google hesap ac ve hemen bir Google Profili ile bir Gmail adresine sahip ol. Google tarafından sunulan tüm dünyada en fazla kullanılan web posta hizmeti olan Gmail e posta adresiniz olsun. Google hesap kur ve mobil cihazınıza ihtiyacınız olan uygulamaları, sevdiğiniz oyunları Google Play üzerinden yükle. Telefonunuzda bulunan uygulamalar için son güncellemeleri bu uygulama üzerinden al. Google hesabınız sayesinde pek çok avantajı bir arada bulabilirsiniz.

Google hesap oluştur ve hesabınızın gizlilik ayarlarını inceleyin. Ayarlarınızı gizlilik kontrolü yardımı ile hızlı şekilde görebilirsiniz. Ayrıca gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz etkinlikleri kontrol edebilirsiniz. Google hesapları ana sayfası üzerinden yaptığınız aramaları, gittiğiniz yerleri, ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerini görebilirsiniz. Etkinlik verileri yardımıyla Google ürünlerini size uygun olacak şekilde kullanabilirsiniz. Etkinliklerinizi sadece siz görebilir, kontrol edebilirsiniz. Ayrıca istemediğiniz etkinlikleri de silebilirsiniz. Bütün kontrol elinizin altında olur.

Google hesap giriş yap etkinlikleriniz dışında e postalarınızı, fotoğraflarınızı, doküman ve diğer dosyalarınızı Google ürünleri üzerinden görebilir, isterseniz silebilirsiniz. Gmail, Google Keep, Google Fotoğraflar, Google Drive gibi hizmetler üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Google hesap oluştur ve ana sayfanız olarak ayarlayın

Google hesabınıza daha hızlı erişmek isterseniz Google ana sayfanız olsun. Tarayıcınızı açtığınız zaman Google hesap girme işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapın. Bilgisayarınızda tarayıcınızı açarak ilgili adımları uygulayarak tarayıcının ana sayfasını değiştirebilirsiniz. Gerekirse tarayıcınızın yardım sayfasından bilgi alabilirsiniz. Bu değişimi siz yapmadan Google ana sayfa ayarlarınızı kesinlikle değiştirmez. İnternet Explorer, Safari, Google Chrome, Microsoft Edge gibi tarayıcılardan birini kullanıyorsanız ana sayfa olarak Google tercih edebilirsiniz.

Google hesapları ana sayfası üzerinden dil değişimi yapabilirsiniz

Google hesapları ana sayfası Hesabım üzerinden Google dillerini kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bir dille ekran dilinizi değiştirebilirsiniz. Bunun için Google hesap giriş yap ve oturumunuzu açın. Bu sayfada veri ve kişiselleştirme kısmının altındaki web için genel tercihler kısmına gelin. Burada dilinizi seçin ve düzenleye tıklayın. Açılan menüden dili belirleyin ve seçin. Eğer birden fazla dil isterseniz başka bir dil ekle seçeneğini de seçebilirsiniz.

Google hesap kur ve ayarlarınızı yönetin

Kullandığınız mobil cihazınız ve Android sürümünüze göre Google hesabınızın ayarlarını yönetebilirsiniz. Oturum açma ve güvenlik ayarlarını, kişisel bilgilerinizi, gizlilik ayarlarınızı, hesabınızın dil ayarlarını, Google Drive depolama alanını görebilir ve değiştirebilirsiniz. İstediğiniz takdirde Google hizmetlerini de silebilirsiniz. Google hesapları ana sayfası üzerinden e posta adreslerinizi, verilerinizi, hesabınızın şifresini, kurtarma bilgilerini görebilir, istediğinizi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Google hesabınıza bağlı olan uygulamaları da yönetebilirsiniz. Reklamları kişiselleştirebilir, bunu kapatabilir ya da reklam kimliğinizi sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca diğer Google kullanıcılarının sizinle bağlantı kurabileceği telefon numaranızın nasıl kullanılacağını da düzenleyebilirsiniz. Kısaca Google hesabınızı sizlere önemli avantajlar sağlamaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *