Google Gboard’dan Yapay Zeka Hamlesi!
13 Kas, 2018 0:54 tarihinde eklendi

Google Gboard’dan Yapay Zeka Hamlesi!

Google Gboard’dan Yapay Zeka Hamlesi!

Google’ın klavye uygulaması olan Gboard, yeni bir güncelleme ile kendini yenileyecek. Akıllı telefonlar için geliştirilen bu özellikler kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çekiyor. Yeni gelen bir güncelleme ile Google’ın klavye uygulaması Gboard’da GIF’leri sohbetlerde kullanmaya başlayacak.

Google’a göre söz konusu güncelleme, kullanıcıların kendini ifade etmelerini kolaylaştıracak. Ancak söz konusu uygulamanın bu işlemi yapması için geçmiş konuşmalarınıza erişim sağlanması gerekiyor ve bu noktada gizlilik konusunda akıllarda soru işareti yaratıyor. Ancak Google’a göre bu verilerin sadece telefonda depolanacağı belirtiliyor.

Google Gboaard’da GIF’ler Nasıl Kullanılıyor?

Gboard tarafından size sunulacak olan GIF’lere erişebilmek için ilk olarak Gboard’un sol üst köşesinde bulunan GIF yazan yere dokunmanız yeterli olacaktır. Daha sonra ise mesajınıza veya ruh halinize en uygun olan emojiyi seçebileceksiniz.  Tabi ki Google, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunması için yapay zekayı klavye uygulamasında bu ilk deneyim de değil. Geçtiğimiz günlerde bir fotoğraf çektikten sonra yüz özelliklerini değiştirerek, uygulamayı kullananların bir küçük resim oluşturmasına olanak tanınmıştı.

Gboard, oldukça bir süredir İOS ve Android için en iyi yazılım klavyelerinden biri olarak öngörülüyor. İlerleyen zamanlarda bu uygulamayı daha fazla seveceğimiz de kesin. Siz de Gboard uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirip, kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *