Google Yeni Hesap Açma
6 Tem, 2019 19:10 tarihinde eklendi

Google Yeni Hesap Açma

Google Yeni Hesap Açma

Google Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıldır?

Google’da yeni bir hesaba sahip olmak için takip edilmesi gereken bazı adımlar bulunmakta olup pek çok kişi tarafından da google hesabına sahip olunmaktadır. Günümüzde çoğu kişinin aktif olarak kullandığı google yeni hesap açma basamakları oldukça kolay olmaktadır.

Google hesabına kişi e-posta adresi ve şifresini kullanarak girebilmekte olup, pek çok google hizmeti için de bu hesabı kullanabilmektedir. Birden fazla google hizmeti kullanılmak istendiğinde ise sürekli olarak yeniden giriş yapılmaması özelliği de oldukça kolaylık sağlamaktadır. Google yeni hesap aç konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey hesap bilgilerinin ve şifrelerin daha önce kesinlikle kullanılmamış olmasıdır.

Google Hesabı Nasıl Açılmaktadır?

Google’da yeni bir hesap açılması oldukça kolay ve çabuk yapılabilecek bir işlemdir. Google yeni hesap oluşturma için google hesabı oluşturma sayfasına gidilerek hesap oluşturun kısmı tıklanmalıdır.

Açılan sayfada istenilen ad ve soyad, kullanıcı adı gibi kişisel bilgiler doldurulmalı ve daha sonra şifre belirlenmelidir. Bir sonraki aşamada istenen telefon numarası bilgisi ve kurtarma e-mail adresi istek doğrultusunda verilmekte olup aslında oldukça önemlidir.

Google yeni oturum aç işlemleri sırasında istenen bu bilgiler olumsuz durumlarda erişilemeyen ya da şifresi unutulan e-mail hesabının kurtarabilmek için istemektedir.

Özellikle de kişinin şifresini unutması gibi bir durumda kurtarma maili oldukça önemli olmakta ve hesabın kurtarılması sağlanabilmektedir.

Google Hesap Özellikleri Nelerdir?

Google platformu üzerinde alınan hesap, tüm google hizmetleri için kullanılabilmektedir. Kişi almış olduğu e-mail hesabı ile iletişim kurabilmekte ya da bu hesap üzerinden bilgisayarındaki dosyaların ve fotoğrafların gönderilmesini sağlayabilmektedir.

Bu özelliklerin yanı sıra google hesabında gönderilmiş olan ve ertelenen dosyalar da bulunmakta ve kişi istediğinde taslak oluşturarak taslaklar kısmına kayıt edebilmektedir.

Tüm bu işlemlerin yapılabilmesi için tabi ki öncelikle google hesap oluşturma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Online ortamda e-mail üzerinden dosya paylaşımına izin vermesi ve farklı google hizmetleri için de sürekli bilgilerin girilmek zorundan kalmadan tek bir giriş yapılarak hesabın kullanılabilmesi yönünden oldukça tercih edilmekte olup pek çok kullanıcıya da sahip olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *