Google Earth 3D
20 Nis, 2019 20:56 tarihinde eklendi

Google Earth 3D

Google Earth 3D

Google Earth 3D

Google Earth, ilk olarak 2005 yılında kullanıma sunulan bir Google uygulamasıdır. Teknolojinin gelişmesi ile yenilenen ve üstün özellikler kazanan bir programdır. Google Earth dünyada bulunan yerleri ayrıntılı olarak görüntüleyip gezmenizi sağlar. En yeni özelliklerinden biri olan Google earth 3D özelliği ile dünya üzerindeki her yeri 3 boyutlu görüntülemenizi sağlar. Bu yenilik ile dünya üzerinde merak ettiğiniz, görmek istediğiniz her yeri sanki gerçekten oradaymış gibi keyifle gezebilirsiniz. Dünya haritası üzerinde ülkeleri ve şehirleri yalnızca bir resim halinde görebilirken Google earth 3D ile ülkeleri, şehirleri, caddeleri, sokakları, binaları, dağları, ormanları, ovaları, aklınıza gelebilecek her yeri 3 boyutlu gerçek görünümü ile görüntüleyip gezmenizi sağlıyor.

Google Earth Nasıl Açılır

Google earth uygulamasını kullanabilmeniz için bilgisayar ya da mobil cihazınız ile görüntülemeniz gerekir. Google earth uygulamasını bilgisayarınızda Google earth aç sekmesine tıklayarak tüm dünyayı evinize getirebilirsiniz.

Mobil cihazlarınızda Google earth açabilmek için uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için Android cihazlarda play store IOS cihazlarda App store aracılığı ile programı telefonunuza indirmeniz gerekir.

Uygulamayı indirip kullanabilmeniz için Google hesabınız açık olmalıdır. Google earth mobil cihazlarda dokunmatik özellik ile çok daha keyifli bir yolculuk şansı sunar. Dünya üzerinde görmek istediğiniz her yeri gezip görerek keşfedebilirsiniz.

Google Earth Canlı Yayın Özelliği

Google earth canlı yayın özelliği için birkaç yıldır Google çalışanları tüm dünyayı sokak sokak gezerek çekim yapıyor. Doğal yaşamları gözler önüne sermek için başlattığı bu yenilik ile artık dünya üzerindeki birçok yeri canlı bir yolculuk ile gezip keşfedebilirsiniz. Dünyanın belli yerlerine kameralar yerleştirerek kullanıcının o yeri canlı olarak görüntüleyebilmesi sağlanıyor. Uygulama ilk olarak Alaska’nın Katmai Ulusal Parkı’nda gerçekleştirildi. Brooks Nehri üzerinde somon balığı yakalamaya çalışan ayıları canlı olarak izlemek özellikle belgesel seven kullanıcılar için çok keyifli bir izleme sağladı. Her geçen gün dünyanın pek çok yerini canlı kameralar ile izleme şansı sunacak olan uygulama ile dünyayı keşfetmek çok keyifli hale geldi. Google earth, Google earth özelliklerini sürekli yenileyerek gelişmeye devam ediyor.

Google Earth Gezginler İçin Yenilikler Sunuyor

Google earth uygulamasının dünyanın her yerinde yaptığı video çekimleri ve canlı yayın özelliği ile Google earth gezginler için muhteşem bir fırsat sunuyor. Dünya üzerinde gidip göreceğiniz bir yeri Google earth coğrafya çekimleri ile ayrıntılı olarak görüntüleyerek gitmeden önce fikir edinebilirsiniz. Gezmek istediğiniz yeri Google earth full çekim özellikleri ile önceden belirleyerek daha verimli bir gezinti planlayabilirsiniz. Uygulamanın dünya üzerindeki yerler hakkında sunduğu bilgilerinden faydalanarak gezeceğiniz yerin özelliklerini izlerken öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Google earth gezgin fırsatları ile dünyayı keşfetmenin keyfine varırsınız. Sanal ortamda 3D özelliği ve canlı yayın imkânı ile gerçekten oradaymış gibi gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *