Google Dünya Haritası (Google Earth)
17 Nis, 2019 22:29 tarihinde eklendi

Google Dünya Haritası (Google Earth)

Google Dünya Haritası (Google Earth)

Google Dünya İle Her Yere Ulaşın

Google Dünya, Google’ın uzun yıllardır kullanılan ücretsiz bir uygulamasıdır. Dünya üzerinde bulunan yerlerin görüntülenebilmesini sağlayan bir programdır. Google Earth ismiyle kullanılan uygulama çok pratik ve kolay bir kullanıma sahiptir. Google Dünya ile dünyada bulunan yerleri ayrıntılı olarak görüntüleyip gezebilmenizi sağlıyor. Sürekli yenilenen yapısı ile internette dolaşmayı, yeni yerler keşfetmeyi seven kişiler için çok güzel bir uygulamadır. Google Earth ile yaşadığınız sokağı, evinizi hatta yolda yürüyen insanları görebiliyorsunuz.

Son yıllarda geliştirilen yeni program ile uydu çekimi sırasında orada bulunan insanları bile görüntüleyebiliyor. Dünya üzerinde bir yere gitmeden önce Google Earth ile o yerin görüntülerini izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Gideceğiniz yerde gezeceğiniz ve görmek istediğiniz yerleri önceden görüntüleyerek gittiğinizde daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Tüm dünyayı ayağınıza getiren bu uygulama ile dünyanın istediğiniz yerini görüntüleyip gezebiliyorsunuz.

Google Dünya Haritası

Google dünya haritası olan Google Earth dünyanın en ayrıntılı yerküre haritasını kullanıma sunuyor. Dünyayı küre olarak görüntüleyip üzerinde gezmek istediğiniz yerin üzerine gelip yaklaştırdığınızda dağları, ovaları, şehirleri görmek istediğiniz her yeri en ince ayrıntısına kadar görüntüleyip gezebiliyorsunuz. Google haritaların geliştirilen yeni özelliği Google Maps ile gezmek istediğiniz yerleri 3 boyutlu olarak da görüntüleyebiliyorsunuz. Sanki gerçekten oradaymış gibi sanal ortamda sokakları caddeleri adımlayabiliyorsunuz. Google dünya haritası Google’ın sunduğu tüm uygulamalar gibi oldukça faydalı bir programdır.

Google Earth Nasıl Kullanılır

Google Earth kullanımı oldukça pratik ve kolay olan bir programdır. Bilgisayarınızda masa üstünüzde Google Earth uygulamasını açıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Görmek istediğiniz yerin adını yazdığınızda hemen o bölge görüntülenir. Yer ile ilgili başkenti, gezilebilecek yerleri, konumu gibi birçok bilgi Google Earth tarafından size sunulur. + ve – tuşları ile gezmek istediğiniz yeri istediğiniz kadar yaklaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. 3D özelliğine tıklayarak görüntülemek istediğiniz yeri 3 boyutlu olarak gezebilirsiniz. Ok tuşları ile uygulamayı yönlendirebilirsiniz. 3 boyutlu küre olarak açılan dünya üzerinde istediğiniz her yeri gezip görüntüleyebilirsiniz. Fare ile dünyayı döndürüp istediğiniz yerde durdurup yaklaştırarak keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Google Earth Mobil Cihazlarda Nasıl Kullanılır

Google Earth programını cep telefonunuzda kullanabilmeniz için uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekir. Android cihazlar içim Google Play Store, IOS cihazlar için App Store aracılığı ile Google Eart indirebilirsiniz. Bunun için öncelikle Google hesabınızın açık olması gerekir. Bir Google hesabınız yoksa önce hesap açmanız gerekir. Sonrasında saniyeler içinde Google Earth indirerek keyifli bir dünya yolculuğuna başlayabilirsiniz. Dokunmatik telefonlarda Google dünya kullanımı çok daha zevkli bir hal alıyor. Tıpkı masa üstü kullanımında olduğu gibi gerekli yönlendirmeleri kullanarak Dünya üzerinde gezip dolaşabiliyorsunuz. Ancak fare ile yaptığınız işlemleri dokunarak yapıyor ve dünya gezintinizi daha da keyifli hale getirebiliyorsunuz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *