Google Dokümanlar İle Her Yer Office
7 Tem, 2015 20:08 tarihinde eklendi

Google Dokümanlar İle Her Yer Office

Google Dokümanlar İle Her Yer Office

Son yıllarda artık online tablolar ya da metin editörlerinin kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Bunun için biraz office programları bilmek yeterlidir. Tabi ki, bunun için bir Google hesabınız olması gerekmektedir. Birçok özelliği bir arada sunan google online office yazılımları ile de fark yaratmaktadır. Hem Google Dokümanlar, hem Google Tablolar hem de Google Sunular paylaşma olanağı sunan bu hizmetlerden yararlanmak da oldukça kolaylıklar sunuyor. Özellikle de tablolar kapsamında sıklıkla kullanılmaktadır. Mesela çok sayıda kişinin hükmedebilme olanağı sunan bu tablolar ortak çalışmalarda ciddi kolaylıklar sunmaktadır. Kişiye değiştirebilme yetkisi verip vermeme konusunda da özellikler sunarak güvenle kullanılma özelliği de sunmaktadır. Yapılması gerek öncelikle Google Drive paneline girmek ve sol tarafta yer alan “YENİ” butonunu tıklamak gerekmektedir.

drive5

Eğer bulut diskinizde bir doküman paylaşımı gerçekleştirecekseniz en ideal seçenek Google Dokümanlar olacaktır. Yukarı kısımda yer alan “ADSIZ DOKÜMAN” ifadesini tıklamak ve çalışmanızı isimlendirmek yeterli olacaktır. Bundan sonrası sıradan bir metin editörüdür ki paylaşım bilgilerini çalışma ortaklarınıza vererek birlikte hareket etme olnağı dahi yaşayabilirsiniz.

drive6

Tabi ki sadece metin yazımlarında kullanılmayacaktır bu sistem ki en çok tercih edilen kullanım alanı da Google Tablolardır. Ortak işlerde farklı alanlardan tablo üzerine hükmederek iş akışı takip edilebilecektir. Bilinen tablo editörüne benzer bir kullanımı bulunmaktadır. Paylaşım bilgisini ortak kullanabilme olanağı sağlayabilmektedir.

Formlar, slaytlar, haritalar oluşturmak da yine aynı sistem üzerinden yapılabilmektedir.

drive7

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *