Gmail E-postalarınızı Google Drive’a Kaydetme
7 Kas, 2018 13:01 tarihinde eklendi

Gmail E-postalarınızı Google Drive’a Kaydetme

Gmail E-postalarınızı Google Drive’a Kaydetme

Güvenlik, yedekleme veya paylaşım amacıyla, e-postalarınızın bir kısmını veya e-posta eklerini çevrimiçi bulut depolama hizmetine kaydetmek isteyebilirsiniz. Gmail’i e-posta kullanıyorsanız daha fazla bakmanıza gerek yoktur. Google Drive, her ikisi de Google’a ait olduğu için Gmail ile yakından entegre edilmiştir. Gmail e-postalarınızı veya e-posta eklerinizi doğrudan e-posta sayfanızdan çıkmadan Google Drive’a kaydedebilirsiniz. Sadece birkaç fare tıklaması ile, e-postalarınızı Google Drive’ınıza iletilen e-postaları hemen alacaksınız. E-postalarınızı veya dosyalarınızı aramak için e-postalarınızı karıştırmanız gerekmez; Google Drive’dan daha iyi organize edip yönetebilirsiniz.

Gmail’e Git

Tarayıcınızda yeni bir sekme açın, adres çubuğuna https://www.gmail.com yazın ve enter tuşuna basın. Gmail’in giriş sayfasına yönlendirilirsiniz.

Gmail’de Oturum Açın

Sağlanan alanlara Gmail e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve “Oturum aç” düğmesini tıklayın.

Bir E-Posta Seçin

E-posta klasörlerinize göz atın ve Google Drive’a kaydetmek istediğiniz e-postayı seçin. Bu e-postayı tıklayarak üzerine tıklayın.

Yazdıracakmış Gibi Devam Edin

E-postadaki konu başlığı, bir yazıcı simgesidir (en sağdaki). Buna tıklayın ve e-postanızda hazır baskı biçiminde başka bir sayfa açılacaktır.

Hedefi Değiştir

Bu yazdırma penceresinde, yazıcıyı veya yazdırma aracını hedef alanından değiştirebilirsiniz. Varsayılan veya ayarlanmış yazıcının altında bulunan “Değiştir” düğmesine tıklayın.

Google Cloud Print’i Ayarlayın

Kullanılabilir ve bağlantılı yazıcılar ve yazdırma araçları listesinden, “Google Cloud Print” alanını bulana kadar sayfayı aşağı kaydırın. Bunun altındaki “Google Drive’a kaydet” i seçin.

Kayıt Etmek

E-postanızı dijital bir dosyaya yazdırmaya ve Google Drive’a kaydetmeye devam etmek için üst kısımda bulunan “Kaydet” düğmesini tıklayın.

Google Drive’ı Görüntüleyin

E-postanız PDF biçiminde kaydedilir ve Google Drive’ınızdan hemen erişilebilir. Artık bu e-postayı Google Drive’daki diğer herhangi bir dosya gibi düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz. Web tarayıcınızdan https://drive.google.com adresini ziyaret edin.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *