Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
25 Şub, 2016 10:04 tarihinde eklendi

Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Drive nedir? Google Drive ne işe yarar? Google Drive nasıl kullanılır? Google bilindiği üzere birçok alanda çalışmalar yapmaktadır. Bunlardan belki de en çok ilgi gösterdiği proje olan Google Drive her Google üyeliği olan kullanıcının ücretsiz kullanabileceği bir veri depolama hizmetidir. Google Drive sayesinde telefonunuzla ve bilgisayarınızın eşleşmesini sağlayabilir ya da sürekli ihtiyacınız olan dosyaları internet üzerinde yani Google Drive bünyesinde barındırabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz klasörler sayesinde verilerinizi kolayca kategorilere ayırabilir. Dosya ararken hız kazanabilirsiniz. Google Drive üzerinde bulunan verilerinize asla sizin Google şifrenizi bilmeyen birisi erişim sağlayamaz. Ancak siz onu paylaşma gereği duyarsanız kolay bir şekilde paylaş diyerek karşı tarafa paylaşım linkini vermeniz yeterli.

Google Drive ücretli mi?

Google Drive 15 GB alana kadar ücretsiz olup hep öyle kalacaktır. Eğer size bu alan yetmiyorsa kolayca Google üzerinden ödeme yapıp bu alanı size yetecek miktarda yükseltebilirsiniz.

Google Drive ne tür dosyaları destekliyor?

Google Drive öncelikle oldukça gelişmiş bir proje olup birçok dosya uzantısını kusursuz şekilde desteklemektedir. Bilgisayarda hazırlamış olduğunuz Word, Excel, PowerPoint dosyalarnı Google Drive üzerinde hiç bilgisayarınıza indirmeye gerek kalmadan düzenleyebilir, rar dosyalarının içini görebilir, fotoğraflarınızı görüntüleyebilir, yüklediğiniz videoları Google Drive sayesinde kolaylıkla indirmeden izleyebilirsiniz. Mail gönderirken her mail sunucusunun belirli bir dosya ekleme limiti vardır. Eğer çok büyük bir dosya göndermek istiyorsanız bunun için Google Drive kullanıp kolaylıkla göndereceğiniz dosyayı karşı tarafa iletebilirsiniz.

Google Drive nasıl üye olunur?

Google üyeliği olan her kullanıcı Google Drive hizmetine erişebilir durumdadır. Google Drive erişmek istiyorsanız sağ üste bulunan 9 nokta simgesine tıklayıp ardından üçgen şeklindeki Google Drive ikonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece 15 Gb alana sahip olan tamamen ücretsiz bir Google Drive alanına sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *