Google Calendar İndir
8 Nis, 2019 18:15 tarihinde eklendi

Google Calendar İndir

Google Calendar İndir

Google Calendar, Google’ın ücretsiz olarak kullanıma sunduğu faydalı uygulamalardan biridir. Google Calendar akıllı takvim olarak isimlendirilebilir. Mobil cihazınıza kolayca indirebileceğiniz Calendar uygulaması ile hayatınızı planlayabilir ve zamanı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirebilmeniz için Google hesabınız olması yeterli olacaktır. Hesabınızı açıp Google Play Store veya App Store aracılığı ile Google Calendar indir yazıp uygulamayı dakikalar içerisinde cihazınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik ve kolay olan uygulamayı kullanmak için özel bir bilgiye ihtiyacınız yoktur. Takvim üzerindeki yönlendirmeleri kullanarak istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Sizin için önemli olan günleri Calendar üzerinde işaretleyerek o gün veya saatte size e-posta, sms veya açılır pop-up pencere ile size haber vermesini sağlayabilirsiniz.

Google Calendar Nedir

Google Calendar nedir, Google’ın ücretiz takvim uygulamasıdır. Oldukça akıllı bir takvim olan Calendar yalnızca yıl, ay, gün bilgilerini gösteren klasik bir takvim değildir. Hayatınızı planlamanızı sağlayan bir yardımcıdır. Zamanın en değerli varlık olduğu günümüzde önemli günleri unutmak Calendar uygulaması ile tarihe karışıyor. Gmail hesabınıza gelen konferans, otel, uçak, restoran etkinlik davetlerinizi Calendar otomatik olarak kaydeder. Kaydedilen etkinlikler öncesinde size hatırlatma yaparak önemli etkinliklerinizi unutmanıza engel olur. Unutmamanız gereken randevularınız için ideal bir uygulamadır. Bunun yanı sıra unutmamanız gereken önemli günleri size önceden hatırlatarak o gün için planınızı yapmanızı sağlar. Örneğin evlilik yıldönümü veya doğum günü gibi önemli günler öncesinde size haber vererek hediye almanız veya hazırlık yapmanız size zaman kazandırır.

Google Calendar Özellikleri

Google Calendar üstün özelliklere sahip bir takvim uygulamasıdır. Kullanımı kolay ve Türkçe olan program ile zamanı yakalayabilirsiniz. Kayıt ettiğiniz tarihleri veya Gmail hesabınızdan otomatik olarak kaydettiği günleri size hatırlatması unutmaya son verir. Google Calendar uygulamasında oluşturacağınız gruplar ile birlikte olunması gereken günleri grup olarak birlikte belirleyebilmenizi sağlar. Örneğin takvimde oluşturacağınız aile grubu içerisinde eşinizin ailecek yemek programı bilgisi tüm ailenin takvimlerinde işaretlenerek tüm ailenin birlikte olmasını sağlar. Veya işyerinizde yapacağınız bir toplantıyı Google Calendar kullanan tüm çalışanlara ulaştırmanızı sağlar.

Google Calendar Nasıl Kullanılır

Google Calendar kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Kendi dilinizde kullanabiliyor olmanız büyük bir avantajdır. Takvim üzerinde yarım saatlik bir çalışma ile tüm önemli günlerinizi kayıt edebilirsiniz. Uyarı sisteminizi ve nasıl haber vermesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Calendar ile grup oluşturmak istediğinizde uygulama içerisindeki takvim bilgilerini kimlerin göreceğini ayarlarını yaparak grubunuzu oluşturabilirsiniz. Gmail hesabınıza gelen etkinlik davetlerin takvime kaydedilip edilmeyeceği kararını vererek gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Calendar uygulamasını indirmek ve kullanmak oldukça kolay olduğundan kısa bir zaman içerisinde uygulamayı kendi ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre yapılandırabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda zamanı planlamış olduğunuzda unuturum kaygısı taşımadan işinize ve hayatınıza çok daha iyi odaklanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *