Google Asistan Uygulaması
18 Oca, 2019 23:18 tarihinde eklendi

Google Asistan Uygulaması

Google Asistan Uygulaması

Asistan Google Uygulaması

Dünyada teknoloji insan üstü boyutlarda ve hızla ilerlemeye devam etmektedir. Yatay ve dikey entegrasyon aşaması teknolojiyle tam olarak örtüşen bir terimdir. Dijital dönüşüm, her alanda kullanılmakta ve insanı da tamamen içine almış durumdadır. Teknolojiyi reddetme gelinen noktada mümkün değildir. Hemen herkes tamamen olmasa da teknoloji ile iç içe bir iletişim halindedir. Bir dönem, sanal kelimesi teknolojiyle birlikte kullanılan bir terimdi, ancak şu aşamada sanal olmanın ötesinde teknoloji somut gerçekliğe dönüşmüştür.

Asistan Google & Google Asistan Nedir?

Asistan Google günümüzde Android işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlar için tasarlanmış bir asistan programıdır. Sürümü Android uygulamadan yükledikten sonra, kullanımı oldukça basit bir programdır. Gerçek yaşamda bir asistanın yapacağından fazlasını yapıyor dersek abartmış olmayız. Özel günlerinizden iş ve günlük yaşamınızı programlamaya kadar birçok şeyi yapabilme özelliğine sahip. Apple uygulamada buluna Siri uygulamasına benzer bir uygulamadır.

Asistan Google Uygulaması nasıl İndirilir?

Google asistan edinmek son derece kolay. Android sistemi ile çalışan bie cihaza sahip iseniz Google Play Store’dan veya İphone iOS kullananlar, APP Store’dan bu uygulamaya kolayca sahip olabilirler. Asistan Google uygulaması ile birçok şey yapabilir. Uygulamanın en çok ilgi çeken yanı, kullandıkça sizin için gerekli ne kadar fazla özellik olduğunu keşfetmektir. Soru cevap yöntemi biçiminde kullanmak, telefon etmek, planlanan görevleri hatırlatmak, ulaşmak istediğiniz bilgilere kısa sürede ulaşmak, sinema, tiyatro ve eğlence alanında yardımcı olmak ve alternatif oluşturmak gibi daha birçok alanda yardımcı olma özelliğine sahiptir.

Eğer yukarıdaki gibi bir hata ile karşılaşıyorsanız, Google Asistan uygulaması telefonunuz için uyumlu değildir. Her gün farklı telefonlar için destek sağlayan Google Asistan’ın telefonunuzla uyumlu olup olmadığını ilgili sayfayı sık sık kontrol ederek takip edebilir veya istek listesine ekleyebilirsiniz.

Asistan Google Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir.

  • Öncelikle ayarlar bölümüne girerek Asistan Google’ı aktif hale getirin.
  • Ayarlardan, talimatlara uyarak asistan Google uygulamasını konum belirleyerek aktifleştirin.
  • Uygulama sözleşmesini kabul edip etmeyeceğiniz sorulduğunda kabulederek devam edin.
  • Hangi programlarda asistan uygulamasını kullanmak istiyorsanız onları seçin.
  • İster sesli ister metin uygulaması biçimini kullanabilirdiniz.
  • Kullanıldığı süre içinde yeni güncellemeler gelecektir, güncellemeleri mutlaka yükleyin.
  • Uygulamayı kullanırken sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz.
  • Kısa yol uygulamaları ile daha çabuk telefon edebilirsiniz.
  • Konum bilgisinden faydalanarak etrafınızda bulunan yer ve mekanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Asistan Google uygulaması, İOS işletim sisteminde kullanılan Siri asistan uygulamasından sonra çıkmış olmasına rağmen, Siei’ye alternatif durumda olduğunu söyleyebiliriz. Hatta uzmanlar Asistan Google uygulamasının diğer Siri asistana göre daha hızlı olduğunu söylemekteler. Özellikle soru- cevap bölümü kullanıldığında Android uygulama daha hızlı cevaplar vermektedir. Buna da çok şaşırmamak gerekir çünkü Google, arama motorları içinde en gelişmiş bilgilerle donatılmış durumda. Henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen, dünyada uygulama kullananların sayısı milyonları bulmuş durumda.

Google Asistan Kartları

Asistan kartları, Google asistan uygulamasının insan hayatını kolaylaştıran özelliklerinden biridir. Öğrenmek istediğiniz tüm güncel bilgileri anında aktaran bir program. Nerede olduğunuzu öğrenmek, günlük burç yorumları, haberler, maç sonuçları, hava durumu, döviz kurları, borsanın son durumu gibi daha birçok konuda bilgi alınabilen bir program. Asistan kartları uygulamasını kullanabilmek için, yine Android cihazınızdan Google Launcher uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı Play Store’dan indirdikten sonra kurmanız gerekiyor. Ardından uygulama ile neler yapmak istediklerinizi belirledikten sonra uygulama kullanıma hazır hale gelmektedir. Launcher uygulamasının özelliği asistan kartlarıdır. Güncel bilgilere buradan asistan kartlar sayesinde ulaşılmaktadır. Uygulamanın Türkçe dil desteği de kullanılmaktadır.

Asistan Ne Demek?

Asistan ne demek? Bir uğraşta, ustaya ya da işi yapana yardım eden, yardımcı. (TDK- ad).  Google asistan da kullanıcıya yardım eden bir uygulamadır. Mobil cihazlarda, elektronik postalardan takvimde belirtilen tüm etkinlileri haber veren özelleştirilmiş kartlardır. Asistan Google uygulamasında kartları kullanmak için, Google asistan mobil cihazınızda kurulu olduğundan, kartları kendiniz belirlemeniz gerekmektedir. Kartlar belirlendikten sonra, kartlarla ilgili güncellemeler belli aralıklarla size bildirim olarak gelmektedir. Sizin yapacağınız, o an gerekli olan karta dokunmak ve o konuda ayrıntılı bilgi almaktır. Kartları dilediğiniz zaman açma ve kapatma seçeneklerinden aktif hale getirebilir veya kapat komutu vererek kapatabilirsiniz.

Asistan nedir? Hakkında Google arama çubuğundan sayısız bilgi ve veriye ulaşmak mümkün. Ayrıca Google asistan uygulamasını kullandıkça hakkında çok daha geniş bilgiye ulaşıp kullanım becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Çok yakın zamanda, Türkiye’de de kullanıma sunulan asistan Google uygulaması meraklılarıyla buluştu. Şu anda kullanılabilen 250 adet özelliği bulunmaktadır. Kısaca, Google da var olan bütün özellikleri ve daha fazlasını Google asistan uygulamasında bulmak mümkündür. Şu anda en yeni haliyle kullanıcıların hizmetine sunulan uygulama, sürekli güncellemelerle hızla gelişeceği söylenmektedir.

Google Asistan Programı

Asistan programı, kısa bir süre önce kullanılmaya başlanmış henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen çok fazla kullanıcısı oluşmuştur. 250 farklı özellikte çalışacak olan program, her geçen gün kendini güncelleyerek teknolojik gelişimini en üst düzeye taşıyacak bir program olma özelliğine sahip. Mobil cihazlarda bulunan bütün programları kullanma ve o alanda servis sağlayıcı durumundadır. Google asistan uygulaması yetkilileri, Google asistanın yapay zekâ metodu ile çalıştığını ve bundan dolayı sürekli kendini geliştirecek bir donanıma sahip olduğunu söylemektedirler. Şu anda rekabet içinde olduğu 4 ayrı asistan programları mevcut durumda. Bunlar, Siri, Microsoft Cortana, Google Assistant, Amazon Alexa.

Asistan Türkçe Nedir?

Asistan Türkçe, uygulaması, Türkiye’de kullanıma sunuldu ve kullanımı bakımından bir asistandan çok fazlası olduğu düşünülüyor. Randevu almaktan, randevuları düzenlemeye kadar, doğaçlama da yapabilen bir asistan. Mobil cihazınızda bulunan tüm programları kullanabilme özelliğine sahip. Diğer bir Türkçe asistan ise, CEYD-A uygulaması.  Tamamen Türkçe, Türkçe konuşan, komutları Türkçe algılayan ve Android sistem için geliştirilmiş bir asistan programdır. Diğer asistan programları kadar gelişmiş olmasa da günlük güncel bilgileri sorgulama ve cevaplarını alabileceğiniz bir asistan uygulaması. İsminden dolayı kadın gibi algılansa da hem erkek hem de kadın ses tonları kullanmaktadır.  Ceyd-a asistan uygulaması Türkçe dil desteği sayesinde Türkiye’de oldukça geniş kullanıcı portföyüne sahiptir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *