Android İçin Ücretsiz Google Duo İndir
23 Eyl, 2019 17:05 tarihinde eklendi

Android İçin Ücretsiz Google Duo İndir

Android İçin Ücretsiz Google Duo İndir

Google şirketinin görüntülü konuşma uygulaması olan Google Duo, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Son dönemde Google’ın mesajlaşma ve konuşma uygulamalarında beklediği ilgiyi görememesi, bazı uygulamalarını piyasadan çekmesine sebep oldu. Ancak Google Duo, basit ara yüzü, görüntü ve ses kalitesi ile diğer görüntülü konuşma uygulamalarının arasından sıyrılmayı başarmış görünüyor. Ayrıca Google’ın diğer uygulamaları ile de senkronize çalışabilmesi onu rakiplerinden bir adım öne taşıyor.

Google Duo Nedir?

Google Duo, hem Android hem de iOS işlemcili cep telefonlarına rahatlıkla yüklenebilen bir görüntülü konuşma uygulaması. iOS kullanıcıları FaceTime ile görüntülü konuşmayı kaliteli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ancak Android telefonlarda Whatsapp, bu konuda kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremiyor. Whatsapp bu konuda yetersiz kaldığı için Android kullanıcıları genelde Google Duo’yu tercih ediyor.

Google Duo Nasıl İndirilir?

Google Duo’yu telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza rahatlıkla indirebilirsiniz. Duo Android ve iOS işletim sitemine sahip telefonlar için kullanıma uygundur. App Store’dan ve Play Store’dan arama kısmına Google Duo yazarak indirebilirsiniz. Google Duo’yu indirmek ücretsizdir.

İndirme işleminden sonra Duo’yu kullanabilmek için telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Numara doğrulama işlemi için uygulamayı açtıktan sonra ekrandaki alana telefon numaranızı girin. Numaranızı doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. “Kabul ediyorum” seçeneğine dokunduğunuzda SMS ile cep telefonunuza tek kullanımlık bir kod gelecektir. Bu kodu uygulamada bulunan alana girip onayladığınızda Google Duo’yu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Duo ile Nasıl Görüşme Yapılır?

Duo, internet bağlantısı ile çalışan bir uygulamadır. Yani uygulamayı kullanmak istediğinizde mobil verinizin bulunması veya bir Wifi ağına bağlı olmanız gerekir. Duo, hattınıza tanımlı dakika haklarınız ile görüşme gerçekleştirmez. Eğer internet paketiniz yoksa faturanıza kullanım ücretiniz yansıyacaktır.

Uygulamayı yükledikten ve kurulumu gerçekleştirdikten sonra görüntülü veya sesli arama başlatmak için öncelikle uygulamaya girmelisiniz. Duo ile görüşme yapabilmeniz için görüşme yapmak istediğiniz kişinin de Google Duo kullanıyor olması gerekir. Rehberinizdeki kişilerden Google Duo kullananlar, “Kişiler” bölümünde listelenecektir. İsminin yanında “Davet Et” yazıyorsa, o kişinin telefonunda Google Duo yüklü değildir. “Davet Et” seçeneğine dokunarak Google Duo indirmesi için rehberinizdeki kişileri davet edebilirsiniz.

Kişilerin listelendiği bölümden aramak istediğiniz kişinin adının üstüne dokunduğunuzda görüntülü arama veya sesli arama seçeneklerinden birisi karşınıza çıkar. Talebinize göre seçim yaparak arama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmeniz bittiğinde görüşmeyi sonlandır sembolüne dokunarak aramanızı bitirebilirsiniz.

Google Duo Tık Tık Özelliği

Duo’nun en dikkat çeken özelliklerinden biri Tık Tık özelliği. Tık Tık özelliği ile bir kişiyi aradığınızda karşı taraf aramanıza cevap verene kadar da canlı görüntünüz karşı tarafa gösteriliyor. Aynı şekilde biri sizi aradığında aramaya cevap verene kadar karşı tarafın canlı görüntüsünü görebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız Ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *