Google Uydu
17 Haz, 2019 18:29 tarihinde eklendi

Google Uydu

Google Uydu

Google Uydu, Google Maps tarafından sağlanan, uydudan gelen görüntüler sayesinde yaşadığınız ülkenin, şehrin hatta bölgenin en güncel uydu görüntülerine ulaşabileceğiniz bir hizmet olarak tanımlanabilir. Google, uydu görüntüsünü Google Maps içerisinde yayınlayarak insanların hayatlarını kolaylaştırmaya, hiç bilmediği yerlerde kaybolmasını önlemeye, keşif için yeterli fırsatı sunmaya ve kimi zaman da anılarını gözlerinin önünden geçirmek için sunduğu bir hizmet olarak tanımlanabilir.

Google uydu görüntüsü sayesinde yerel işletmeleri bulabilir, mekân girişlerini görebilir ve caddeleri, sokakları ya da mahalleleri detaylı bir şekilde gezebilir, inceleyebilirsiniz.

Hemen aşağıda örnek bir Google Uydu Görüntüsü görebilirsiniz.

Google uydu haritası, ilk hizmete sunulduğunda Türkiye’deki görüntüler bulanıktı. Önceleri teknik bir sorun olarak değerlendirilmiş ancak daha sonra gerçek ortaya çıkmıştı. Bazı ülkeler belli hassas bölgelerin uydu görüntülerinde gizlenmesini talep ediyorken Türkiye, Google’a uydu görünümü için tam yetki vermemiş olup her ülkenin uydu görüntüsü net olarak yayınlanırken Türkiye’ninki yayınlanmıyordu. Ancak yaşanan bu sorun yakın geçmişte ortadan kalktı ve diğer ülkeler gibi Türkiye de yerli ve yabancı insanların Türkiye’yi sokak sokak gezmesine izin verdi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *