19 Tem, 2019 17:34 tarihinde eklendi

Keep Up

Keep Up

KeepUp Uygulaması
Ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan arama motoru olan Google, altyapısını büyüterek internetin farklı dallarına da girişimciliğe başladı. Geçtiğimiz günlerde yeni bir keepup uygulaması olan Google Keep’i piyasaya sürdü. Google Keep, bir not alma ve liste hazırlama uygulamasıdır.

İlk başlarda yalnızca yaygın olan Android piyasasına Google Play üzerinden sunulan Google Keep, başarıyı yakalaması ve hızla yayılmasının ardından Apple’ın işletim sistemi olan IOS’a da sunulmuştur. Uygulamanın en olumlu tarafı kolay senkronizasyonile beraber bağlı olduğu hesapların hepsi ile ortak çalışma, not alma, planlama imkânı sunulmasıdır. Bundan dolayı alternatif not alma ve planlama uygulamalarında en önde tutulmaktadır.

KeepUp İle İlgil Bilinmesi Gerekenler

Google tarafından geliştirilen çevrimiçi ve çevrimdışı olarak faydalanabileceğiniz bu uygulama, ilk başta Android kullanıcılarının dijital platformda kullanabileceği ajanda benzeri bir uygulama isteklerine cevap olarak piyasaya sunulan bir projedir. Daha önce Google tarafından piyasaya sunulan ve çok beğenilen birçok uygulama vardır.

Google Keep, Nexus, Android One ve Pixel dışında, Google Play Store sayesinde birçok uygulama ve oyuna erişmek mümkündür. Yani genel olarak Android kullanıcıları tarafından Google hizmetleri fazlasıyla beğenilmektedir. Ancak Google Keep uygulaması, Android kullanıcıları dışında tüm işletim sistemlerinde en beğenilen keepup uygulaması olmuştur. Son zamanların öne çıkan uygulamaları arasında yer alan KeepUp, özellikle teknolojiyi yakından takip etmeyi sevenler açısından büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı her geçen gün söz konusu uygulamaya olan ilgi artış göstermektedir.

Google Keep-1

Google Keep Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google Keep uygulamasını kullanmak için öncelikle telefonunuzun işletimine göre AppStore veya Google Play Store’dan indirmeniz gerekmektedir. İndirdikten sonraki kullanımı ise çok basittir. Öncelikle uygulamaya herhangi bir mail hesabı ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü senkronize edeceğiniz bu mail hesabı tüm platformlarda eş zamanlı olarak çalışacaktır. Bu süreçten sonra uygulamanın ana ekranındasınız. Bu keepup uygulamasında yapacağınız tüm işlemlere buradan giriş yapılmaktadır.

Google Keep 2

Ana sayfanın sol alt köşesinde ‘’ not alın ‘’ butonu vardır ve burada sağ alt köşedeki butonlardan görüntü eklenebilir, ses kaydedilebilir, el yazısı yazılabilir. Google Keep uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik ise renklendirebilmedir. Bu özelliği kullanmak için alınan nottaki sözcükler seçilerek üzerinde bulunan renk paletinden istenilen renk seçilerek göze daha hoş gelmesi sağlanabilmektedir. Bu alınan notlar Google Bulut veya IOS’un Cloud uygulamalarında yedeklenebilir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *