Google Allo APK İndir
14 Eki, 2019 16:18 tarihinde eklendi

Google Allo APK İndir

Google Allo APK İndir

APK aslında Android Package Kit sözcüklerinin kısaltmasıdır. APK dosyası uygulamaları yüklemek için kullanılır ve yalnızca Android cihazlar için kullanıma uygundur. Bilindiği gibi Android cihazlarda uygulamalar Google Play’den indirilir ve yüklenir. Uygulamalar Google Play’den indirildiğinde APK dosyaları da otomatik olarak yüklenir. Bu yöntemi kullanmak istemediğiniz durumlarda APK dosyasını kendiniz yükleyebilirsiniz.

APK Dosyası Nedir, Ne İşe Yarar?

APK dosyaları kullanıcıya birkaç avantaj sağlar. Örneğin uygulamaya bir güncelleme geldiğinde bu güncellemenin Android cihazlara ulaşması uzun bir zaman alabilir. Bu süreyi beklememek için uygulamanın APK dosya hali Android cihazlara yüklenebilir. Böylelikle günlerce veya haftalarca beklemeden uygulamanın son sürümüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Google Play’de mevcut olmayan uygulamaları yüklemek için de APK dosyası indirme yöntemi kullanılabilir. Bu şekilde kaldırılan veya Türkiye’de kullanıma sunulmayan uygulamaları Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir nokta mevcut. APK dosyası indirilirken, indirilen sitenin güvenilir olması çok önemlidir. Güvenilir olmayan siteler, uygulama dosyalarına zararlı yazılımlar yükleyebilir. İçerisinde zararlı yazılım olan dosyayı indirdiğinizde ise Android cihazınıza bu zararlı yazılım yüklenmiş olur ve cihazınız zarar görebilir. Bu sebeple güvenilir sitelerden indirme işlemi yapılmalıdır. Özellikle ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak indirebilmek için APK dosyaları kullanıldığında bu problem ile karşılaşılmaktadır.

Google Allo APK Dosyası Nasıl Yüklenir?

Allo uygulamasının APK halini Android bir cihaza kurmak için öncelikle uygulamanın APK dosyası bilgisayara indirilmelidir. Herhangi bir problem ile karşılaşmamak için dosyanın indirildiği sitenin güvenilirliğinden emin olunmalıdır. Dosya başarılı bir şekilde bilgisayara indirildiyse Android cihaza yükleme işlemine başlanabilir. Bunun için bir USB kablosu yardımı ile cihaz bilgisayara bağlanmalıdır. Cihaz bilgisayara bağlandığında ekrana cihazın hangi amaçla kullanılacağına dair birkaç seçenek gelecektir. Buradan “dosyaları görüntülemek için” seçeneği seçilmelidir. Bu işlemi “Bilgisayarım” klasöründeki USB seçeneğini seçerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Dosyaların görüntülendiği ekranda yeni bir klasör oluşturulmalıdır. Bu klasör sonradan kullanılacağı için ismi hatırlanacak şekilde belirlenmelidir. Örneğin yeni klasörün ismini “APK” yapabilirsiniz. Ardından indirilen APK dosyası açılır. Bu dosyalar genellikle RAR şeklinde inmektedir. Dosyanın içerisinden APK uzantılı olan dosya, yani sonu “.apk” ile biten dosya, sürüklenerek önceden oluşturulan yeni klasörün içerisine getirilir. Bu şekilde Android cihaza APK dosyası yükleme işlemi tamamlanmış olur. Bu aşamadan sonra işlemlere Android cihaz üzerinden devam edilir.

Android Cihaza APK Dosyasını Kurma

Yukarıda APK dosyasını indirme ve Android cihaza yükleme işlemleri anlatılmıştır. Bu aşamadan sonra cihaz üzerinde kurulum işlemi gerçekleştirilmelidir. Öncelikle cihazın “Ayarlar” bölümünde bulunan “Güvenlik” kısmından “Bilinmeyen cihazlardan yükleme işlemine izin ver” seçeneği seçilmelidir. Çünkü APK dosyası Android cihaza göre bilinmeyen bir kaynaktır ve bu sebeple yükleme yapılmasına izin verilmez. Ardından cihaza yüklenen APK dosyası, “Dosyalarım” klasöründen bulunmalıdır. Cihaza atılan APK dosyasının üzerine tıklayarak Google Allo uygulamasını yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yüklemeden sonra uygulama kolaylıkla açılacaktır. Uygulamaların APK hali ile Google Play’den indirilmiş hali arasında herhangi bir farklılık bulunmaz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *