Gmail’e Kayıt Olmak
11 Şub, 2019 14:36 tarihinde eklendi

Gmail’e Kayıt Olmak

Gmail’e Kayıt Olmak

Gmail’e Kayıt Olmak

Gmail, Google arama motorunun ücretsiz olarak sunduğu bir e-posta servisidir. Dünya çapında oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Kesintisiz, güvenilir ve kaliteli e-posta servisi almak istiyorsanız; gmaili tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu sayede Google’ın sizlere sunmuş olduğu pek çok hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Gmaile kayıt olabilmek için öncelikle “Gmail Hesabınızı Oluşturun” sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Eğer sayfayı direkt olarak bulamıyorsanız, Google arama motoru üzerinden gmail e kaydol yazarak karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayabilirsiniz. Gmail Hesabınızı Oluşturun sayfası üzerindeki alanlara Ad, Soyad, Kullanıcı Adı gibi gerekli bilgileri yazdıktan sonra “Sonraki Adım” seçeneğine tıklamalısınız.

Daha sonra Gizlilik ve Şartlar sayfasını kabul ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Gmail üzerinden hesap açarken mutlaka kullandığınız, gerçek bir telefon numarası girmelisiniz. Bu numara hesabınızın güvenliği için oldukça önemlidir. Şifrenizi unuttuğunuzda ya da hesabınızın çalınma riski gibi durumlarda; kayıtlı telefon numaranız üzerinden hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Gmail Üzerinden E-Posta Yollamak

Gmail üzerinden e-posta yollayabilmek için, bir hesabınız olması gerekmektedir. Eğer gmail hesabınız yoksa, Google arama motoru üzerinden gmail e posta adresi al yazıp karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayın. Daha sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları izleyerek kendinize bir e-posta hesabı açabilirsiniz.

E-posta yollayabilmeniz için açmış olduğunuz hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail e giriş yapabilmek için, yine Google üzerinden gmail yazarak, açılan ilk sıradaki sayfaya tıklamalısınız. Açılan sayfada almış olduğunuz gmail kullanıcı adınızı ve şifrenizi gerekli alanlara yazarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Ekranın sol üst kısmında bulunan “E-Posta Yaz” butonuna tıklayarak, gmail e posta gönderim sayfasını açabilirsiniz. Alıcı yazan kısma, kime e-posta göndermek istiyorsanız o kişinin e-posta adresini yazmalısınız. Konu bölümüne, istete göre yollayacağınız içeriğin başlığını yazabilirsiniz. Size ayrılan diğer geniş bölüme iste e-postanızı yazarak, en altta bulunan “Gönder” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Eğer yanlış bir e-posta gönderdiyseniz gönderiyi geri alabilirsiniz. Fakat herhangi bir ayarlama yapmadıysanız bu süre oldukça kısıtlıdır. Göndermiş olduğunuz postanın hemen ardından, sayfanın sol alt bölümünde, “İleti Gönderildi”, “Geri Al” ve “İletiyi Göster” butonları bulunmaktadır. Geri al seçeneğine tıklayarak, yolladığınız e-postayı iptal edebilirsiniz. Böylece posta karşı tarafa gitmemiş olur. Bunun yanı sıra, iletiyi geri alma süresinde değişiklik yapabilirsiniz. Gmail hesabınız üzerinden, sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak, gönderiyi iptal etme süresini değiştirebilirsiniz.

Gmail Üzerinden Gelen E-Postaları Okumak

Gmail adresinize giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk sayfada gelen kutusu yani size gönderilen e-postaların bulunduğu sayfadır. Gmail e posta aç işlemini gerçekleştirebilmeniz için; sıralanmış postalardan birinin üzerine gelip tıkladığınızda, içeriği görebilirsiniz. Eğer başka bir sayfaya geçiş yaparsanız, ekranın solunda bulunan seçeneklerden “Gelen Kutusu”na tıklayarak, sayfaya dönüş yapabilirsiniz.

 

gmail e kaydol, gmail e posta adresi al, gmail e giriş,gmail e posta, gmail e posta aç

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *