Gmail ile Posta Gönderme
28 Eyl, 2014 0:29 tarihinde eklendi

Gmail ile Posta Gönderme

Gmail ile Posta Gönderme

Gmail ile Posta Gönderme makalemizde Google tarafından bizlere ücretsiz sunulan popüler Gmail hesabınız kullanarak e-posta göndermeyi göstereceğiz. Gmail giriş olamak için kullandığınız hesap sayesinde çok daha farklı ayarlara sahip olabilirsiniz. Gmail hesabına sahip olmak için ilk olarak Google sayfası açmalı ve buradan oturum aç sekmesine tıklamalısınız. Yeni hesap al sekmesinden artık siz de yeni bir Gmail hesabına sahip olabilirsiniz. Bu koda yardımcı olan makalemizide inceleye bilrisiniz.

Mevcut hesabınızla veya yeni bir Gmail hesabına sahip olduktan sonra ayarları da oturum açtıktan sonra ekranın sağ tarafındaki dişliye tıklayarak yapabilirsiniz.

gmail-ile-posta-gonderme

Bu ayarlar içerisinde mailiniz için imza oluşturabilirsiniz ya da ekranın arka planını tema seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Böylece kendi kişisel ayarlarınızı bu mail hesabınıza giriş yaparak daha güzel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Gmail ile e-posta nasıl gönderilir diye sorarsanız ekranın sağ köşesinde E-posta Yaz seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

gmail-ile-posta-gonderme-1

Bu seçenekten sonra kime göndermek istiyorsanız kişinin mail adresini Kime yazan boşluğa girmelisiniz. Alt boşluktaki Konu kısmına da istediğiniz konuyu eklersiniz. Sol alt kısımdaki mavi kutucuktaki Gönder tıklayınca mailinizi böylece çok kolay bir şekilde yollamış olursunuz. Eğer mailiniz ile beraber bir dosya yollamak istiyorsanız ataç şeklindeki Dosya Ekleyin seçeneğine tıkla malısınız. Bu seçenekten sonra bilgisayarınızdaki tüm dosyalara erişim sağlayabilirsiniz. Hangi dosyayı yollayacaksınız onu seçtikten sonra bu Gmail hesabınız ile bu dosyayı da karşıdaki kişiye iletebilirsiniz. Gmail hesabı ile maksimum olarak yollayabileceğiniz dosya boyutu 25 MB’dır. Bu rakamın üstünü geçen bir dosyayı maalesef ki bu Gmail hesabınız ile başkalarına iletemezsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *