Gmail Hesap Kurtarma
25 Şub, 2019 2:21 tarihinde eklendi

Gmail Hesap Kurtarma

Gmail Hesap Kurtarma

Gmail hesap kurtarma

Gmail hesabı olanlar için şifreyi unutmak, şifreyi kurtarmak ya da yeni bir şifre almak oldukça kolay olmaktadır. gmail hesap şifremi unuttum, gmail hesap kurtarma gibi işlemler sırasında hiç zorluk çekmezsiniz. Günümüzde elektronik ortamda pek çok yere giriş yapmak için çok sayıda şifreyi aklımızda tutmak zorunda kalırız. Bu yüzden sıkça herhangi bir sitenin şifresini unutabiliyoruz. gmail hesap şifre almanız için bazı önergeleri uygulamanız yeterli olacak. Ayrıca şifrenizi de sıfırlayarak işlemlerinize davam edebilirsiniz.

Gmail şifresi sıfırlama

Gmail hesap şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecek.

Öncelikle tarayıcınızın adres çubuğuna accounts.google.com/signin/recovery adresini yazarak enter tuşuna basın. Burada hesap bilgilerinizi girmeden önce adres çubuğunda kilit işaretinin görünmesi ve yazdığınız adresin doğru olması gerekmektedir.

Hesabınızı kurtarma seçenekleri yani gmail hesap kurtarma seçenekleri hesap ayarlarında telefon numaranızın ve diğer bilgilerin eklenmiş olmasına göre farklı olabilir. Google hesabın sizin olduğunu doğrulamak amacıyla bazı sorular soracaktır. Bu soruların yanıtlarını doğru olarak verebilmesiniz. En azından soruların büyük çoğunluğuna doğru yanıt vermelisiniz.

Gmail hesap kurtarma için sorulardan örnekler

-Daha önceki parolanız

-Cep telefonu numaranız

-İki adımlı doğrulama kodu

-Güvenlik sorusunun yanıtı

-Gmail hesabınızı açtığınız tarih

-Hesap kurtarma için belirlediğiniz ikinci bir e posta adresi

 

Bu soruları yanıtladıktan sonra Google sizden parolanızı sıfırlamanızı isteyecek. Parolanızı seçerken daha önce bu hesapta ya da başka hesaplarda kullanmadığınız bulunması zor bir parola seçmeniz gerekir. Bu niteliklere sahip olan bir parola rakamlardan, büyük ve küçük harflerden oluşmalıdır. Parolanın başkaları için tahmin edilebilir rakam ve sayılar içermemesi gerekir.

gmail hesap şifre nasıl alınır

Gmail parolanızı unutmadıysanız, parolanızı değiştirmek istiyorsanız bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için kilit simgesinin olmasına dikkat ederek hesabım sayfasına girmelisiniz. Burada oturum açma ve güvenlik seçeneğinin altında bulunan Google’da oturum açma seçeneğinin üzerine tıklayın.

Burada şifre üzerine tıkladığınızda sizden eski parolanızı girmeniz istenecektir. Daha sonra seçeceğiniz yeni güçlü bir parola belirleyebilirsiniz.

gmail hesap oluştur ve sorun yaşamamak için bunlara dikkat edin

Gmail hesabınızın parolasını unuttuğunuz zaman hesabınızı kurtarmak için sorun yaşamak istemiyorsanız zamanında tedbirinizi almalısınız. Bunun için hesabım sayfasında bulunan kişisel bilgiler kısmında ikinci bir e posta adresinizi belirtmeniz ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekir. Bu uygulamayı zamanında yapmanızı öneririz.

Ayrıca size yardımcı olacak iki adımlı doğrulamayı da ek güvenlik açısından etkinleştirmeniz de yarar var. Bu uygulamayı ihmal etmediğiniz takdirde herhangi birinin parolanızı öğrenmiş olması durumunda size ait cep telefonuna sahip olmadığı için gmail hesabınıza girmesi de mümkün olmayacaktır.

gmail hesap yarat ve iletişimini daha hızlı yap

Gmail hesabı açmak isteyenlerin daha önceden Google hesabı varsa hiç zorlanmayacağını söyleyebiliriz. Google hesabı olanlar diğer tüm uygulamalardan yararlanabiliyor. Bu Gmail hesabı için de geçerli. Tek kullanıcı adı ve şifre ile gmail hesabı sahibi olabilirsiniz. Hemen gmail hesap oluştur ve elektronik posta gönderme, alma, sesli konuşma, görüntülü sohbet gibi özelliklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca gmail hesap sahipleri gmail hesap şifremi unuttum, gmail hesap kurtarma gibi sorunlarla karşılaştıklarında hesaplarını geri almak ya da yeni bir şifre almak konusunda herhangi bir sorun yaşamıyor. Bunun için hesap sahiplerinin zamanında hesabım sayfasında kişisel bilgilerini mutlaka doldurmuş olması da önemlidir. Ayrıca Gmail şifrenizi unutmanız durumunda şifremi unuttum seçeneği ile hatırladığınız eski bir şifrenizi girmeniz halinde de size yardımcı olur ve hesabınızı yeniden kullanmaya başlarsınız.

Anahtar Kelimeler: gmail hesap kurtarma, gmail hesap oluştur, gmail hesap şifre, gmail hesap şifremi unuttum, gmail hesap yarat

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *