Gmail Giriş
18 Şub, 2019 15:14 tarihinde eklendi

Gmail Giriş

Gmail Giriş

Gmail En Hızlı Nasıl Kullanılır

Son sistem tablet cep telefonu bilgisayar gibi cihazlar Gmail hesabı olmadan çalışmaz. Bu Gmail hesabı sizi zararlı uygulamalardan korurken e-posta özelliği sayesinde mesajlaşma imkânı da tanır. Rehberinizi ve fotoğraflarınızı yedeklerken istediğiniz oyun ve uygulamaları ister ücretsiz ister ücretli olarak indirmeyi sağlar. Tüm bu özelliklerden faydalanmak istiyorsanız Gmail hesabınız yok ise kayıt olabilir, hesabınız varsa tablet yada cep telefonunuzda bulunan gmail uygulamasına girip eski hesap bilgilerinizi tuşlayarak Gmail Gmail giriş yapabilirsiniz.

Gmail Hesabında E-Posta Hizmeti

Gmail bir Google uygulaması içinde yer alan bir sistemdir. Her geçen yıl Gmail hesabı açan ve bu hizmetlerden faydalanan binlerce hatta milyonlarca insanlar vardır. Bunun nedeni Gmail hesabın birçok özelliğin olması ve yeni cihazların bu hesapla açılmasıdır. Gmail Google e-posta hizmeti çok kullanılan özelliklerinden birisidir. Burada diğer posta hesaplar gibi masajlaşma özelliği bulunur. Gelen kutusunda kişisel, sosyal, tanıtım amaçlı gelen mesajları görebilirsiniz. Giden kutusunda sizin gönderdiğiniz mesajları görürken, taslaklar menüsünde göndermediğiniz ya da kayıt ettiğiniz mesajlar yer alır.

Yıldızlı mesajlarda önemli gördüğünüz mesajları ön plana çıkarabilirsiniz. İstemediğiniz mesajları silerek çöp kutusuna atabilirsiniz yada spam butonunu işaretleyerek gelen kutusundan çıkarabilirsiniz. Sohbetler menüsünde size gelen mesajlar yer alırken tüm postalar menüsünde ise gelen giden tüm mesajlar görülür. Ertelenmiş menüsünden göndereceğiniz mesajların zamanını ayarlayabilirsiniz. Mesaj göndermek içinde cep telefondan gönderecekseniz sağ alt köşede yer alan kalem işaretine tıklayarak, Google Arama motoruna girip Gmail hesabı oradan yönetiyorsanız ilk başta yer alan e-posta butonuna tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

Google Arama Motorundan Gmail Hesaba Giriş

Bu hesap tablet ve cep telefonlarında uygulama üzerinden açılabilirken bilgisayarda google üzerinden de işlem yapabilirsiniz.

Telefon yada tabletten girdiğiniz hesabınızı Gmail Google giriş yaparak mesajlarınızı, yedeklediğiniz rehberinizi ve fotoğraflarınızı buradan görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Gmail hesap adresinizi ve şifrenizi tuşlayıp ileri butonuna tıkladığınızda kullandığınız hesabınız açılır.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır

Yeni alınan cihazların yanında fabrika ayarlarına döndürülen ve yazılım yüklenilen cihazlarda eski Gmail hesabı da silindiği için tekrar açılması gerekir.  Eğer eski Gmail hesabınızı hatırlamıyorsanız yeni Gmail hesap aç işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Öncelikle adınızı ve soyadınız yazın. Altında kullanıcı adı olarak kullanacağınız Gmail adresini girin ve böyle bir hesap var mı istenilen özelliğe uygun mu kontrol edin.

Hesap adresiniz kabul edildiyse doğum tarihinizi gün ay yıl olarak tuşlayıp cinsiyetinizi girin. İsteğe bağlı olarak cep telefon numaranızı girebilirsiniz ve sözleşmeyi kabul edip oturum açarak kayıt olmuş olursunuz.

Gmail Hesabında Gerçekleştirilen Diğer İşlemler

Tüm bu özelliklerin yanında çok kullanılan Youtube video izleme programına video yükleyebilir beğen ve yorum yapabilirsiniz. Cihazınızı zararlı uygulamalara karşı uyarı alabilirsiniz ve 15 gb hafızası sayesinde fotoğraf ve kişilerinizi buraya yedekleyerek herhangi bir sorun oluştuğunda yeni cihazınıza buradan tekrar yükleyebilirsiniz. Tüm bu hizmetlerden faydalanmak için gmail hemen kaydol işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Anlatıldığı gibi gmail’e kayıt olmak 5 dakikayı almayan bir işlemdir. Sağladığı faydalara bakıldığı zaman cihazınızın olmazsa olmazıdır. Cep telefonundan ayarlar, hesap ve uygulamalar, google, hesap aç işlemlerini takip ederek yeni hesap açabilirsiniz.

 

Anahtar sözcükler: gmail gmail giriş, gmail goggle e-posta, gmail google giriş, gmail hemen kaydol, gmail hesap aç

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *