Gmail Takvim Uygulaması
11 Mar, 2019 3:25 tarihinde eklendi

Gmail Takvim Uygulaması

Gmail Takvim Uygulaması

Gmail takvim uygulaması

Gmail takvim uygulaması kullanmak isteyenler Google takvim uygulamasından yararlanabilir. Bu sayede planlarınızı, randevularınızı aksatmadan organize bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Outlook tarafından daha önce yapılan bu uygulama Google tarafından daha geliştirilmiş şekilde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Gmail takvim Outlook senkronizasyonu yaparak işlemlerinizi Gmail takvim üzerine de aktarabilirsiniz.

Google uygulamalarını diğer hizmetlerde de kullanabilirsiniz. Google takvim uygulaması başka bir yazılıma gerek kalmadan tarayıcınıza taşınabilir. Bu nedenle Gmail takvim uygulaması son derece pratik şekilde kullanılabilir. Gmail takvim üzerinden takviminize istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Haftalık, üç günlük ve günlük görünüm seçeneklerini görüntülemeniz de sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Google tarafından ücretsiz sunulan takvim uygulamasını İOS, Android işletim sistemleri üzerinden üstelik Türkçe dil desteği ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gmail takvim uygulaması kullanıcılarına zamandan tasarruf sağlamaktadır. Zamanınızı iyi değerlendirmek için iPhone ya da İpad için kullanmak üzere Google takvim uygulamasını tercih edebilirsiniz. Ay, gün ve hafta görünümlerinin arasında hızlı bir geçiş yapabilirsiniz. Gmail etkinlikler içinde otel, uçuş, restoran, konser gibi rezervasyonlarınız ve diğerleri otomatik olarak takviminize eklenmiş olur.

Etkinliklerin yanı sıra isterseniz yapılacakların listesini oluşturabilirsiniz. Bunları görüntülemek için de Hatırlatıcıları kullanabilirsiniz. Gmail takvim üzerine isterseniz kişisel hedeflerinizi de ekleyebilirsiniz. Takvim uygulamasında bu hedefleriniz için otomatik zaman planlaması yapılır. Akıllı öneriler ile hızlı etkinlik oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda iCloud, Exchange gibi diğer takvimleriniz de birlikte çalışabilir.

Gmail takvim paylaşımı yapmak

Kullandığınız gmail takvim uygulamasını aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Eğer takviminizi okulda, işyerinizde ya da bir grup ile birlikte kullanıyorsanız başka bir kullanıcı için takviminizde etkinlik planlama ve düzenleme yapabilmesi için takvime erişim yetkisi tanıyabilirsiniz.

Gmail takvim paylaşım süreci

Takviminizi paylaşırken yapabileceğiniz uygulamaların bir kısmı aşağıdaki gibidir.

Gmail takvim uygulamasını başka bir kullanıcı ile paylaşarak o kişinin programınızı görmesine olanak sağlayabilirsiniz.

İsterseniz birden fazla kullanıcının düzenleyebileceği şekilde yeni bir takvim oluşturma olanağınız da bulunmaktadır. Bu şekilde gruptaki, ailedeki herkesin takvim etkinliğine eklenmesi mümkün olur.

Ayrıca grubunuzdaki başka bir kullanıcının sizin için etkin oluşturması, etkinliklere yanıt vermesi amacıyla takviminize erişim hakkı da verebilirsiniz.

Gmail takvim uygulaması içine bir kullanıcı eklediğiniz zaman kullanıcının sizin etkinliklerinizi nasıl göreceğini, etkinlik eklemek ya da yaptığınız etkinlikleri düzenlemek gibi değişimleri yapması konusunda istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.

Gmail takvim uygulaması içine eklediğiniz kullanıcıya erişim yetkisi vermeniz sonucunda bu kullanıcı davetiyelere cevap verebilir, yeni etkinlik oluşturabilir ya da üzerinde değişiklikler yapabilir. Verdiğiniz izin ile gmail takvim paylaşımı bile yapabilir. Ancak siz yetki vermediğiniz sürece başka bir kullanıcı sizin yaptığınız hesap ayarlarını değiştiremez, kişilerinize erişemez ya da takvim hesabında bulunan görev listelerini de kullanamaz.

Gmail takvim üzerinde etkinlik ekleyebildiğiniz birden fazla takvime sahip olabilirsiniz. Bu takvimlerin her biri farklı paylaşım ayarları içerebilir. Takvim uygulamanız Apple Sağlık uygulaması ile entegre olabilir. Bu sayede antrenmanlarınızı izlemeye alır ve hedefleri otomatik şekilde tamamlar.

Gmail takvim alma

Takvim edinmek için Google Takvim sayfasını ziyaret etmelisiniz. Eğer Google hesabınız varsa hemen oturum açabilirsiniz. Hesabınızı bulunmuyor ise hesap oluştur kısmından yeni hesap açabilirsiniz. Oturumunuzu açtıktan sonra sayfa sizi Google Takvim uygulamasına yönlendirecektir. Eğer ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız sağ üstte bulunan ayarlar simgesine tıklamanız yeterlidir. Kullandığınız tarayıcıya göre JavaScript ve çerezlerin etkileştirilmesini mutlaka yapmalısınız.

Gmail takvim uygulaması Google Chrome, Microsoft Edge, İnternet Explorer, Firefox, Safari gibi tarayıcıların mevcut sürümleri ile bir önceki sürümlerinde sorunsuzca çalışır. Takviminize Gmail etkinliklerinizi otomatik şekilde alabilirsiniz. gmail takvim paylaşımı yapabilir, zamanı yaklaşan etkinleriniz için zamanında bildirim alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: gmail takvim, gmail takvim Outlook senkronizasyonu, gmail takvim paylaşımı, gmail takvim uygulaması

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *