Gmail Hesabınıza Yahoo Mail Ekleyin
30 Ağu, 2017 3:56 tarihinde eklendi

Gmail Hesabınıza Yahoo Mail Ekleyin

Gmail Hesabınıza Yahoo Mail Ekleyin

Gmail hesabınız üzerinden diğer e-posta hizmeti veren firmalardaki hesaplarınızı yönetmeniz mümkün. Bu özelliği kullanarak birden fazla site ve adres ile uğraşacağınıza sadece bir adres size yeterli olacaktır. Yahoo Mail geniş depolama alanı ile göz doldurmakta ve ülkemizde olmasa da yurt dışında geniş kullanıcı ağına sahip ücretsiz e-posta servis sağlayıcısı. Sizde Gmail hesabınızdan Yahoo mail hesabınızı kontrol edip e-mail göndermek istiyorsanız aşağıdaki adımları tek tek uygulayın. Gmail’i, Yahoo postalarınızı yükleyecek şekilde yapılandırabilir, böylece Yahoo postalarına hiç giriş yapmanız gerekmez. Bu yöntem, düzgün çalışması için yönlendirme alamıyorsanız yararlı olabilir.

1. Google hesabınız ile giriş yapın ve Gmail gelen kutunuzu açın. Daha sonra sağ üstte yer alan çarktan Ayarlar sekmesini tıklayın.

2. Açılan sayfadan Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesini tıklayın. 3. Aşağıda Posta hesabı ekleyin menusunu tıklayınca doğrulama ilgili yazılar çıkacak.

Açılan popup pencerede 1. yönlendirmek istediğiniz e-mail adresini yazıyorsunuz. Daha sonra 2. Sonrakine tıklayın. 3. Seçeneği seçin diğer eposta adresimizdeki verileri içe aktarmasını sağlayacaktır. 4. Daha sonra sonraki tıklıyoruz ve hesap bilgilerini bizden istiyor. Eposta adresinin özellikleri içine girerek ayrıca Alınan iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak menüsü çok kıymetli bir menü. Diğer hesabınıza bir şey olsa da otomatik olarak toz stok yapmış olacağız. En son olarak Hesap Ekle tıklıyoruz.

Hesap ekle butonunu kullanarak hesaplarımız aktif hale geliyor artık Gmail hesabımızın posta kutusunu kontrol eder gibi Yahoo hesabına da bakabileceğiz. Aşağıda gördüğünüz gibi Gmail sol menüde e-posta adresi adı altında yeni gelen kutusu açıldı ayrıca e-mail yazmak istediğinizde artık size soruyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *