Gmail Şifre Değiştirme
15 Tem, 2014 2:09 tarihinde eklendi

Gmail Şifre Değiştirme

Gmail Şifre Değiştirme

Gmail hesabınızın şifresini sürekli olarak değiştirmek çok daha güvenli bir e-posta kutusuna ve Google hesabına sahip olmanıza yardımcı olur. Fakat Google’ın sürekli değişen tasarımı yüzünden çoğu zaman kullanıcılar Gmail hesabının şifresini değiştirirken zorluk çekebiliyor. Eğer hemen şifrenizi değiştirmek istiyorsanız güvenlik sekmesine gelip şifre değiştirme başlayabilirsiniz gelin size bu işlemi birkaç adımda anlatalım.

Gmail hesabınızın email sayfası açık ise şifresini değiştirmek için öncelikle, https://accounts.google.com/b/0/EditPasswd?hl=tr adresini açın ve size güvenlik açısından Google hesabınıza giriş için şifrenizi isteyecektir. Eski şifrenizle giriş yaptıkdan sonra gelen sekmeden şifreyi değiştirme ekranını göreceksiniz. Tıkladıktan sonra alttaki resimdeki benzeri bir menü açılacak ve yazan adımları takip ederek yeni bir şifre sahibi olabilirsiniz. Altta yer alan iki kutucuğa da yeni şifrenizi birebir eksiksiz şekilde girdikten hemen sonra Şifreyi Değiştir butonuna basmanız Gmail hesabınızın şifresini değiştirmeniz için yeterli olacaktır.

gmail-sifre-degistirme-3

Bu adımı tamamladıktan sonra artık hesabınızın şifresi değişmiş demektir.  Eğer Google hesabınızı farklı bir cihaz veya bilgisayar ile de kullanıyorsanız tekrardan giriş yapmanız gerekeceğini de unutmayın. İşte hepsi bu kadar. Gmail bu sayfa içerisinde hesabınızın şifresini değiştirmekle ilgili olarak size bazı seçenekler sunmaktadır. Eğer bu seçeneklerle ilgilemiyor sadece gmail şifre değiştirme nasıl yapılır diye düşünüyorsanız hemen şifre alanında yer alan “Şifreyi değiştir” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sekmede Google şifrenizi değiştirecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *