Yoast Seo Google Analytics
31 Ağu, 2019 12:42 tarihinde eklendi

Yoast Seo Google Analytics

Yoast Seo Google Analytics

YOAST SEO NEDIR?

Kullanıcılar tarafından çok sevilen ve son derece popüler olan wordpress eklentiler arasında, Yoast Seo bulunur. SEO uyumlu yazı kaleme almak isteyen kullanıcıların, profesyonel anlamda destek edinebildikleri eklentidir. Rahatlıkla ve SEO uyumlu olacak şekilde makale hazırlamak, Yoast Seo kullanımı ile kolaylaşır. Kolay kullanımı ve geniş özellikleri ile WordPress yazılımları içerisinde en önemli yere sahip olan SEO eklentisidir.

SEO hakkına bilgi ve deneyim sahibi olmayan internet kullanıcıları açısından adeta kurtarıcı niteliğindedir. Yazı ekleme işleminden önce, kaliteli ve SEO uyumu yüksek makaleler ya da içerikler oluşturabilmek için, yoast seo da bulunan yönergeler dikkatle incelenmelidir. Anahtar kelime öncelikli oluşturulan yazılar kolaylıkla kaleme alınmaktadır.

YOAST SEO Kullanımı

Yoast seo da ilk başlangıçta bulunan sekme Başlıklar & Metalar sekmesidir. Bu sekme sayesinde başlık ve genel meta yapısı belirlenmektedir. Bu bölüm ile site başlığının nasıl belirlenmesi gerektiğine karar verilir. Ayrıca nasıl gözüktüğü hakkında da bilgi sahibi olunabilmektedir. Başlık kısmının haricinde sırasıyla yazı, kategoriler, arşiv ve diğer kısmında başlık şablonu ayrıca belirlenebilir.

Sosyal adı verilen sekmede, sitenin sosyal ağ hesapları belirlenebilir. Hesaplar kısmından kullanıcı ya da admine ait olan blog, site ya da sosyal medya hesapları eklenebilmektedir.

XML Site Haritası, Yoast içeriği ile herhangi bir başka eklenti kullanımına gerek kalmadan, site haritası hazırlanabilir. Tek yapılması gereken ise işlem öncesinde, XML site haritası etkin hale getirilir.

Araçlar sekmesi üzerinden, dosya düzenleme ve dışarıdan yeni içerik ekleme gibi gelişmeler yapılabilir. Dosya düzenleyicisi ile hızlı değişiklik yapılabilmesi mümkündür. Toplu düzenleyici var olan yazılar üzerinde başlıklar kolaylıkla düzenlenebilir. İçeri al ve dışarı aktar seçenekleri sayesinde, içerik zengin hale getirilebilir.

Google Analytics Ne İşe Yarar?

E ticaret siteleri ve diğer web siteleri için temel analitik verileri sağlayan ücretsiz web analiz aracına, Google Analytics adı verilir. Yoast seo google analytics kavramları internet kullanıcıları açısından oldukça tanıdık gelen ve yüksek işleve sahip önemli uygulama ve yazılımlardır. Analitcs Google Seo hesabı olan herkes tarafından ücretsiz bir şekilde kullanmak mümkündür.

Analitcs ile öncelikle hedef kitlenin kim olduğu net bir şekilde tespit edilmektedir. Gerçek zamanlı olarak site kaç kişinin olduğu, hangi kaynak veya cihaz üzerinden erişim sağladıkları da tespit edilir. Adwords hesabı da Google Analistcs’e bağlanabilir. Reklam kampanyaları ve reklam grupları Google Analytics üzerinden raporlanabilir.

Google Analytics Faydaları Nelerdir?

Google Analytics kullanıcıların alışkanlıklarını tespit etme konusunda son derece etkili bir ölçüm yazılımıdır. Site verimliliğinin ölçülmesi konusunda da kullanıcılara ve site yöneticilerine büyük fayda sağlar. Geri dönüş elde edilmesi nedeniyle sürekli olarak değişim ve gelişim sürdürülebilir hale gelir.

Analytics’in gelişmiş analiz etme özellikleri sayesinde özellikle e ticaret siteleri üzerinde kullanıcıların alışkanlıkları ve talepleri kontrol edilebilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *