Gmail Hesap Açma
2 Mar, 2019 14:50 tarihinde eklendi

Gmail Hesap Açma

Gmail Hesap Açma

Gmail Hesap Açma

Gmail uygulamasından hesap alabilmek için öncelikle olarak arama motoru Google açmanız gerekmektedir. Google ana sayfaya girdikten sonra ekranınızın sağ kısmında bulunan oturum açın yazısına tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşınıza kaydolun seçeneği gözükecektir. Kaydolun penceresi açıldığında Gmail sizin şahsi bilgilerinizi isteyecektir.

Öncelikle adınızı soyadınızı kutucuklara yazınız. Daha sonrasında ise gmail kullanıcı adınızı girmeniz gerekecektir.

Bu işlemin ardından ise şifrenizi girecekseniz ve Gmail ekibi şifrenizi yeniden girmenizi isteyecektir. Zira bu işlem şifrenizi kontrol etmek için yapılmaktadır.

Bu işlemim ardından ise doğum gününüzü gün ay ve yıl olarak gireceksiniz.

Daha sonra cinsiyetinizi belirtip daha öncesinde kullanış olduğunuz e posta hesabını yazmalısınız. Son olarak cep telefonu numaranızı girerek gmail hesabınızı açabilirsiniz. Gmail hesap açma işte bu kadar basittir.

Gmail Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gmail de hesap açma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Eğer bu hususlara dikkat ettiğiniz takdir de herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Gmail hesapları açarken bu denli avantajlı olması sebebi ile milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kullanıcı hesabı alırken eğer sizden önce aynı adla başka biri hesap açmışsa siz aynı hesapla oturum açamazsınız ve gmail hata verir. Eğer yakın bir kullanıcı adı seçerseniz gmail bu durumu da kabul etmeyecektir. Bu nedenle son derece özgün bir kullanıcı ismi seçmeniz gereklidir.

Gmail hesabı açmak için önceden kullandığınız bir mail adresi olması gerekmektedir. G mailde kaydolurken sizden bu bilgiyi isteyecektir. Yani öncesinde gmail hotmail aç işlemini önceden yapanız gereklidir. Bu durumda gmail açarken dikkat etmeniz gereken bir başka husustur. Bu saydığımız özelliklere dikkat edildiği takdirde Gmail kullanırken hiçbir sorun yaşamazsınız. Bunun yanı sıra Gmail uygulamasının mail saklama kapasitesi oldukça fazladır. Bu sayede de sıklıkla maillerinizi silmenize gerek yoktur. Çok uzun bir süre mailleriniz güvenli bir şekilde saklanır. Size gelen maili istediğiniz zaman bulabilmeniz için Gmail uygulamasında ara özelliği mevcuttur. Bu özellik sayesinde size yıllar önce gelen bir maili sadece ara kısmına adını yazmanız yeterli olacaktır.

Gmail Uygulamasında Elektronik Posta Nasıl Gönderilir

Gmail uygulamasında elektronik posta atabilmek için Gmail’e giriş yaptıktan sonra e posta yaz kısmına tıklayacaksınız. Daha sonrasında kime kısmına e postayı göndereceğiniz kişinin e mail adresinizi yazmalısınız. Konu kısmına ise göndereceğiniz e mailin içeriği ile ilgili bilgi yazabilirsiniz. Gmail uygulamasında mail atarken dosya eklemek için ekle bölümüne tıklamalısınız. Buradan word dosyası, power point dosyası, fotoğraf ya da resim gönderebilirsiniz. Bu dosyaları saniyeler içerinde gönderebilirsiniz. Gmail’in alt kısmında bulunan kısma önceden eklemiş olduğunuz imza varsa oda mailinizle birlikte gönderilecektir. Ayrıca bu bölüme iletmek istediğiniz not varsa onları da yazabilirsiniz. Gmail kaydol işlemini yaptıktan sonra hemen mail göndermeye başlayabilirsiniz.

Gmail de mevcut şifrenizi değiştirmek çok kolaydır. Gmail ile oturum aç işlemini yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan kutucuğun içerisine tıklanarak hesap ayarları bölümü açılır. Şifre değiştirme işlemlerinizi bu hesap ayarları menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizin durumu hakkında google size uyarı mesajları verecektir.

Oluşturmuş olduğunuz şifrenin zayıf, orta ve güçlü olması belirleyeceğiniz karakter sayısı ile tamamen sizin elinizdedir. Belirlemiş olduğunuz yeni şifreyi girdikten sonra kaydet butonuna basarak yeni şifrenizi başarı ile değiştirmiş olursunuz. Ayrıca şifremi unuttum kısmı üzerinden belirlemiş olduğunuz telefon numarası ile doğrulanan ve Google tarafından gönderilen mesaj ile de şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kullanılan anahtar kelimeler: Gmail hesap açma, gmail hesapları, gmail hotmail aç, gmail kaydol, gmail ile oturum aç

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *