Gmail Nasıl Giriş Yapılır?
5 Mar, 2019 13:10 tarihinde eklendi

Gmail Nasıl Giriş Yapılır?

Gmail Nasıl Giriş Yapılır?

Gmail Nasıl Giriş Yapılır?

Günümüzde teknolojinin son hızda geliştiği ve gelişmeye devam ettiğini düşürsek eğer işlemlerin hemen hepsinin internet aracılığı ile yapıldığını bilmekteyiz. İnternet üzerinden iş başvurusu yapmak, banka hesap özetlerine ulaşmak, hatta dosyalar alıp göndermek hemen herkesin yapmış olduğu basit işlemler arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilen arama motorlarından biri ücretsiz olan gmaili kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Günümüzde yaklaşık olarak 1 milyar kişi bu e posta uygulamasını kullanmaktadır. Dünya çapında hizmet veren bu uygulamada 40 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Peki, bu kadar çok seçeneği olan gmail nasıl giriş yapılır?

Gmaile giriş yapabilmek için öncelikli olarak arama motoruna gmail yazarak sizi doğru sayfaya yönlendirmesini sağlamalısınız.

Ardından gelen ekrandan gmaile kaydol seçeneği bulunan linki seçerek açılan sayfa üzerinden gerekli bilgileri doldurarak kayıt işleminizi yapmanız gerekmektedir.

Adınız, soyadınız, belirlediğiniz bir kullanıcı adı ve 8 haneli bir şifre belirleyerek kayıt işlemlerinizi onayladıktan hemen sonra artık sayfanız üzerinden e posta gönderip alabilirsiniz. Gmail oluştur işlemleriniz sadece birkaç dakika kadar sürmektedir.

Gmail Oturum Açmak

Gmailinizi oluşturduktan sonra dilediğiniz zaman gmail oturum aç seçeneği ile sayfanıza erişebilirsiniz. Sayfanızda size sunulan farklılıkları deneyimleyebilir işleriniz çok kolay bir şekilde yönetebilirisiniz.

Gmail oturum aç işlemlerinizi her defasında tekrarlamak istemez iseniz oturumu açık bırakabilirsiniz. Ancak güvenliğiniz açısından oturumunuzun hep açık kalması bazı sıkıntılara neden olabilir. Kötü niyetli kişiler tarafından istemediğiniz bilgileriniz çalınabilir ve hem kişisel olarak hem de firma olarak pek çok sıkıntıyı beraberinde getirebilir. Bu nedenle gmail oturum işlemleriniz sona erdiğinde mutlaka kapatılmalıdır. Ayrıca mail hesabınızın şifrelerinin değiştirilerek aynı hesaba tekrar ulaşımınızın yolu da tamamen kapatılabilir. Bu nedenle şifreniz ve mutlaka güvenlik sorularınızı gmaile kaydolurken eklemelisiniz.

Gmail Farkı

Gmail diğer e posta uygulamalarından farklı olarak size istediğiniz zaman mail gönderme seçeneği sunmaktadır. Önceden belirlediğiniz mailleri yine daha öce belirlediğiniz saat ve günde alıcılara göndermektedir. Yurt dışında bir firma ile çalışıyor iseniz aradaki saat farkını hesap ederek ileri zamanlı mail uygulamasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca pek çok kullanıcının banka hesap özetleri vs mail hesabına gelmektedir. Dilerseniz bu maillerinizi sadece gmail hesaplarından görüntülenecek hale getirebilirsiniz. Böylelikle bilgilerinizin çalınması çok daha zor bir hal alacaktır.

Firmanızın gireceği büyük bir ihalenin detaylarının mail olarak yollanılması gerektiğinde ister istemez bir takım şüpheler yaşayabilirsiniz. Ekler doğru gitti mi, firmaya ulaşmadan çalınır ve sözleşme diğer rakip firmalara sızarak sizi ekarte eder mi? İşte gmail tüm bu yaşanan sıkıntıları da ortadan kaldıracak çözümleri size sunmaktadır. Böyle çok önemli evraklarınızı gizli mod seçeneği ile alıcıya göndermeniz mümkündür.

Ayrıca gmail vakit kaybının önüne geçmek adına e postanıza eklediğiniz veya size gelen mailde var olan ekleri tek bir sayfa üzerinden görme imkânı da sunmaktadır. Tek tek uğraşarak kaybedeceğiniz zaman böylece kendinize kalacak ve iş yoğunluğunuzda az da olsa bir rahatlama imkânı bulacaksınız.

Eski e posta adreslerinizi de gmail üzerinden yönetebilir gelen mailleri yine burada görüp cevap verebilirsiniz. Birden fazla e posta adresinizi gmailinize ekleme seçeneğiniz bulunmaktadır. Birkaç küçük ayar ile tüm mailleriniz tek bir sayfada ve tek bir şifre ile açılabilmektedir.

Dünya üzerindeki tüm kullanıcılarını memnun etmek için tasarlanmış olan gmaili diğer e posta uygulamalarından ayıran pek çok seçenek bulunmaktadır. Dilerseniz sizde hemen birkaç dakika içerisinden bu renkli dünyaya adım atabilirisiniz. Hızı ile gmail hayatınızın vazgeçilmezi olacak ve sizi pek çok sıkıntıdan kurtaracak bir uygulamadır.

Anahtar kelimeler; gmail nasıl giriş yapılır, Gmail oluştur, 2 gmail oturum, Gmail oturum aç

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *