Gmail Türkçe Giriş
12 Mar, 2019 3:29 tarihinde eklendi

Gmail Türkçe Giriş

Gmail Türkçe Giriş

Gmail Türkçe Giriş

Google tarafından kullanıcılara sunulan Gmail web posta hizmeti farklı dil seçenekleri ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. gmail Türkçe giriş ile elektronik posta hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Google tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş olan bu e posta hizmetini yani gmail Türkçe yapma konusunda hiç zorluk çekmezsiniz. Bütün işlemler Gmail hesabınızda bulunan ara yüz dil ayarını değiştirmekten ibarettir. Bu işlemleri yapanlar, dil ayarlarını değiştirenler gmail Türkçe oturum aç hizmetinden faydalanabilir.

Gmail Türkçe yapma

Gmail hesabı kullanıcıları ara yüz dil ayarını kolay adımlarla değiştirebilir, gmail tr giriş yapabilir. Bunu yapabilmek için ilk yapmanız gereken Gmail hesabınızı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız gerekecek. Bildiğiniz gibi Google tek bir kullanıcı adı ve şifre ile tüm hizmetlerini kullanabilmenizi sağlıyor. Bu yüzden Google hesabınıza ait olan kullanıcı adı ve şifre ile Gmail hesabınıza girebilirsiniz.

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfada bulunan “Ayarlar” simgesine tıklamanız gerekecek. Bu simgeye tıkladığınızda açılan menüden “Settings” menüsünü bularak buna tıklamanız gerekir.

Settings menüsünde açılan sayfada General sekmesini bularak buna tıklayın. Daha sonra açılan sayfada bulunan “Language” kısmında olan Gmail display language menüsündeki English (UK) ya da başka bir dilin seçilmiş olduğunu görebilirsiniz. Sizin yapmanız gereken dil seçeneğinin yan kısmındaki ok tuşuna basmak ve açılan dil listesi içinden Türkçe seçeneğini seçmektir. Dil seçeneğini Türkçe olarak ayarladığınız zaman “Save Changes”  butonuna tıklamanız işlemleri tamamlamanız için yeterli olacak. Artık gmail Türkçe yapma işlemlerini tamamlamış oldunuz.

Bu aşamadan sonra gmail Türkçe oturum aç, gmail Türkçe giriş yapmak için önünüzde bir engel kalmıyor. Bundan sonra Gmail hizmetlerinden Türkçe olarak yararlanabilirsiniz.

Gmail kullanımında hem kullanacağınız dilinizi değiştirebilir hem de diğer dillerde yazı yazmak için değişik klavyeler kullanabilirsiniz. Kullandığınız Android, İpohe, iPod ve diğer cihazlarınızda gmail Türkçe yapma uygulamasından yararlanabilirsiniz. Telefonunuzda Gmail dilini değiştirdiğiniz takdirde telefondan da dil ayarlarını değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Telefon dil ayarını değiştirdiğiniz zaman cep telefonunuzda bulunan tüm uygulamaların da dili değişir. Cep telefonunuzda dili değiştirmek için Ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz.

Daha sonra gmail Türkçe giriş yaparak e postalarınızı gönderme, alma işlemlerinizin tamamını Türkçe dilde gerçekleştirebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: gmail tr giriş, gmail Türkçe giriş, gmail Türkçe oturum aç, gmail Türkçe yapma

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *