Yeni Gmail Hesabı Oluşturma
27 Ağu, 2019 12:27 tarihinde eklendi

Yeni Gmail Hesabı Oluşturma

Yeni Gmail Hesabı Oluşturma

Gmail günümüzde en çok kullanılan e-posta hesabıdır. Ayrıca Google arama motorunun sunmuş olduğu pek çok ücretsiz programa da erişim imkanı sağlar. Google hesabınız yani gmailiniz üzerinden e-posta gönderebilir, e-posta alabilir, Youtube hesabı oluşturmak zorunda kalmadan senkronize edebilir ve Google Play uygulamasından başka uygulamalar indirebilirsiniz. Yeni gmail hesabı nasıl açılır?

Öncelikle Google arama motoru üzerinden yeni Gmail hesap açma yazarak karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayınız. Hesabınızı oluşturmanız için, sizden bazı kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler hesabınızı güvende tutmanızı ve kullanışlı hale gelmesini sağlar. Ekrandaki bilgileri doğruladıktan sonra sizden cep telefonu numaranızı yazmanız istenecektir. Şayet hesabınızın güvende kalabilmesi ya da herhangi bir sebeple şifrenizi unuttuğunuzda hesabınızı geri alabilmeniz için cep numaranızı girmeniz önerilir.

Gmail Hesabı Oturum Açma

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın bünyesinde bulunan Gmail üzerinden yeni gmail hesabı oluştur adımlarını tamamladıktan sonra artık bir Gmail hesabınız var demektir. Bu hesaba giriş yapabilmek için Google arama motorunu açın ve daha sonrasında ekranın sağında bulunan Oturum Açın butonuna tıklayın. Ardından Gmail hesabınızı ve şifrenizi girin.

Yeni gmail oturum aç işlemi oldukça kolaydır. Ayrıca oturumu sürekli açık tutarak, yeniden kullanıcı adı ya da şifre gitmenize gerek kalmaz. Oturumunuz açılmış olacak ve sizi Google arama motoru sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada yine ekranın sağ üst kısmında Gmail yazısını görebilirsiniz. Yazıya tıkladığınızda Google sizi Gmail hesabınıza yönlendirir. Ayrıca oturum açtıktan sonra hemen sağında menü bulunur. Dokuz kareden tek bir kare görünümündeki menüye tıkladığınızda da açılan pencerede Gmail sekmesini göreceksiniz. Buradan Gmaile tıkladığınızda da e-posta gönderme ve alma ekranı karşınıza gelecektir.

Gmail Oturum Kapatmak

Gmaile girdiniz, yeni gmail oluştur işlemlerini tamamladınız, hesabınıza giriş yaptınız. Peki Gmail ve Google hesabından nasıl çıkılır. Gerek yeni hesap açma ve hesaba girmek kadar hesaptan çıkmak, oturumu kapatmak da oldukça kolaydır. Google arama motoruna girin. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan Google hesabınıza ait resme tıklayın. Açılan sekmede Oturumu Kapat seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda oturumunuz kapanır.

Google Hesabı Avantajları

Google hesabı oluşturduğunuzda pek çok ayrıcalığı ücretsiz kullanabileceğinizden bahsetmiştik. Bu ayrıcalıkların başında Google Drive gelmektedir. Google Drive içerisinde fotoğraflarınızı, videolarınızı ve daha pek çok dosyanızı saklayabilir, bilgisayarları senkronize edebilir, forum, test, doküman, slaytlar oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Google Haritaları görebilir. Youtube üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirmeden oturum açık şekilde video izleyebilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *