Gmail Hesap Bilgileri (Gmail Ayarları)
24 Şub, 2019 2:14 tarihinde eklendi

Gmail Hesap Bilgileri (Gmail Ayarları)

Gmail Hesap Bilgileri (Gmail Ayarları)

Gmail hesap bilgileri

Gmail tüm dünyada kullanılan en popüler web posta hizmetidir. Google tarafından kullanıcılara ücretsiz sunulan gmail hesap kaydol kullanıcılara pek çok özellik ile hizmet vermektedir. Google hesabı olanlar kullandıkları kullanıcı adı ve şifresi ile Gmail kaydını yapabilir. Tek kullanıcı ve tek şifre ile tüm Google uygulamalarından yararlanabilirsiniz. gmail hesap ayarları kısmından tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Gmail hesap kaydol ve kişi engelleme özelliğini kullan

Gmail kullanıcılarına kişi engelleme özelliği sunmaktadır. Bu özelliği kullanmak için gelen maili açmanız gerekir. Yanıtla seçeneğinin alt kısmındaki ok şeklindeki simgeye tıkladığınız zaman bundan sonra o maili gönderen kişiden kesinlikle e posta almazsınız. Bu şekilde engellediğiniz kişilerden gelen e postaları ise hesabınızdaki “engelli” etiketinin altında görebilirsiniz.

Gmail hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile girdiğiniz zaman gmail hesap ayarları kısmından bütün ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ekranın sağ üst kısmındaki hesap ayarları bölümünden klasör ayarlarınızı, Gmail imza ayarları ya da Gmail tema ayarları yapılabilir.

Gmail hesabınızı veya hizmetlerinizi silme

Google hizmetlerinden yararlanmak istemiyorsanız ya da Gmail kullanımını bırakmak istiyorsanız ya da Gmail hesabınız başkası tarafından ele geçirildi ise hesabınızı ayarlar kısmından silebilirsiniz. gmail hesap bilgileri silindiği takdirde isteniz bile aynı adresi yeniden alamazsınız. Gmail silinen bir adresi başkasına ya da aynı kişiye yeniden vermemektedir. gmail hesap değiştirme yapmak istediğinizde önceden kullandığınız e posta adresini yeniden alamazsınız.

Gmail hesap bilgileri unutuldu, şifrenizi hatırlamıyorsanız

Gmail şifrenizi unutmanız halinde daha önceden bir Google hizmetinden yani YouTube, Google+ gibi uygulamalarda oturum açmış iseniz Google hesabınızın olduğunu bilebilirsiniz. Kullandığınız bu Google hizmetlerinde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak gmail hesap bilgileri kısmına ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi unutmanız durumunda oturum açma sorunu sayfasına giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Gmail hesap kur

Sahip olduğunuz Google hesabı ile tek bir kullanıcı adı ve şifre ile Google+, Gmail gibi tüm Google ürünlerine erişebilirsiniz. Google hesabı açanlara bir Google+ profili ile bir Gmail adresi verilir. Google hesap kaydı yapıldıktan sonra bütün Google ürünlerine giriş için aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanabilirsiniz.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcı bulunan Gmail tercih edilen bir mail hizmetidir. gmail hesap bilgileri ile hesabınızı kişiselleştirebilir, ayarlarınızı gmail hesap ayarları kısmından değiştirebilirsiniz. gmail hesap kaydol ve işlemlerini yapmaya başla.

Gmail bağlı uygulamalar ve siteler

Gmail hesabınıza bağlanmasını onayladığınız siteleri ve uygulamaları görmek, incelemek ve kayıtlı şifrelerinizin takibi için kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açın.

Gmail hesap ayarları kişisel bilgiler

Google ürünleri olan Haritalar, Hangouts, Gmail gibi uygulamalarda başkalarının sizi kolay bulması ve iletişime geçmesini kolaylaştırmak için adınızı, telefon numaranızı, e posta adresinizi yani kişisel temel bilgilerinize gizleyebilir, yönetebilirsiniz. gmail hesap kur ve kişisel bilgilerinizi kendiniz yönetin.

Gmail hesap ayarları denetleme

Gmail e posta hizmetinden yararlanıyorsanız bazı işlemleri yaparak hesabınızı güvenceye alabilirsiniz. gmail hesap bilgileri siz istemediğiniz takdirde yönlendirilmediğinden ya da paylaşılmadığından emin olmalısınız. Bunun için gmail e posta adresinizin doğru yönlendirildiğinden emin olmalısınız. Bunu yapmak için başka kullanıcılara hesabınıza erişim izni veren Gmail posta ayarları sekmesine tıklayarak yönlendirme ve yetki ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.

Şifrenizi unuttuğunuz takdirde yeniden hesabınıza girebilmek için bir yolunu bulmalısınız. Eğer şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor ise Google belirlediğiniz ikinci e posta adresinize hatırlatma amacıyla şifrenizi gönderebilir. Bu nedenle ikinci yani kurtarma e posta adresinizi güncel tutmalı, erişebildiğiniz bir adres olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca şifrenizi sıfırlamak amacıyla kısa mesaj ile kod almanız gerekiyorsa Gmail hesap ayarlarında profilinize telefon numarası eklemelisiniz.

gmail hesap ayarları içinde cep telefonunuzun bulunması hesap güvenliği açısından en kolay ve güvenilir yöntemler arasındadır. Hesabınıza girmeye çalışan kişiler olursa Google bu kişileri zorlamak için kullanabilir, hesabınıza erişimi kaybettiğiniz takdirde doğrulama kodu alabilmeniz cep telefonu önemli bir araç olabilir. Hesabınıza kaydettiğiniz cep telefonunuz Google tarafından başkaları ile paylaşılmaz.

gmail hesap bilgileri doğru girildiğinde, ikinci e posta adresiniz, cep telefonunuz ya da bir güvenlik sorusu gmail hesabınızın daha güvenli olmasını sağlar. Bunların içinden en güvenli tanımlama yolu cep telefonunuzdur. Çünkü cep telefonunuz her zaman sizin elinizde olur. Herhangi bir güvenlik açığında hesabınızı korumak, geri almak için en iyi seçenektir.

Gmail hesabınızda şüpheli görünen ya da tanımadığınız etkinliklerin olup olmadığı görebilmek için düzenli olarak gmail hesap ayarları içinden kontrolünüzü yapmalısınız. Ayrıntılar sekmesinden e postanıza erişim için kullanılan en son IP adreslerini, buna ilişkin konumları görebilirsiniz. Herhangi bir şüpheli durum gördüğünüz takdirde hemen şifrenizi değiştirmeli ve hesabınızdan çıkış yapmalısınız.

Gmail hesap ayarları ile yaşamınızı kolaylaştırın

gmail hesap kaydol ve özgürce iletişiminizi sağlamaya başlayabilirsiniz. Hesap ayarlarından güvenliğiniz için de her türlü önlemi alabilirsiniz. Günümüzde gmail web posta servisi pek çok dilde kullanıma sunulmuştur. Bu Gmail ara yüzünü de dünya dillerini kapsayacak şekilde genişletmiştir.

Gmail hesabı kullananlar çoklu kişiye atılan maillerde aynı kişilere geri cevap vermek için yeniden kişileri seçerek işlem yapmak ta sıkıntı çekmiyorlar. gmail hesap ayarları bunu çözümlemenize yardımcı oluyor. Maili herkese göndermek istemiyorsanız “tümünü yanıtla” seçeneği yerine “yanıtla” seçeneğini tercih ederek maili sadece tek kişiye gönderebilirsiniz. Bu özellikle şahsi cevap maillerini kullananlar için harika bir seçenektir.

gmail hesap ayarları içinde bulunan gönder ve arşivle seçeneği de maillerinizi gönderdikten sonra arşivlemenize yardımcı olacaktır. Bu özelliği aktifleştirmek isteyenler sağ üstte bulunan ayarlar menüsünden genel gönder arşivle seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Anahtar Kelimeler: gmail hesap ayarları, gmail hesap bilgileri, gmail hesap değiştirme, gmail hesap kaydol, gmail hesap kur

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *