Gmail Hesabınızın Yedeğini Alın
29 Ağu, 2017 1:08 tarihinde eklendi

Gmail Hesabınızın Yedeğini Alın

Gmail Hesabınızın Yedeğini Alın

Gmail hesabım nasıl yedeklenir ? Sorusunun cevabını bu makalede sizlerle paylaşacağım. Tüm Gmail bilgilerinizi içeren bir arşiv dosyasını bilgisayarınıza indirmek ister misiniz. Yaşanan şifre çalınma olaylarından sonra bu öğreteceğim taktik ile en azından ayda 1 kere yedek almanızı öneriyorum çünkü biliyorsunuz ne yazık ki, Gmail hesabınızı mobil uygulamadan yedek alamıyorsunuz.

Bu işlemi yapmanız için https://myaccount.google.com/ adresine gidip Google hesabı sayfanızı açın. Google ile ilgili hesap ayarlarınız ve bilgileriniz burada saklanır. E-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve Oturum aç’ı tıklayın.

Yukarıda görüldüğü gibi sol menüden Veri ve Kişiselleştirme kısmını tıklıyoruz.

Açılan menüden en altda yer alan Verilerinizi İndirin tıklayın.

Bu sayfada hesabınızdaki içeriği başka bir hizmette veya hesapta kullanmak için indirebilir veya aktarabilirsiniz. Bu sayfadan ARŞİV OLUŞTUR tıklıyoruz.

Açılan sayfada kullandığınız bütün Google hizmetleri listelenmekten. Hesabınıza ait kullandığınız Google hizmetlerinden birinin ve ya bir kaçının aynı anda yedeğini indirebilirsiniz. Bu sayfadan yedekleme işlemine dahil edilecek verileri seçmelisiniz. Gmail hesabımızı yedekleyeceğimiz için Tüm Seçilenleri Kaldır tıklıyoruz.

Gmail hesabımızın yanındaki kutucuğa tıkladık ve Sonraki butonuna basarak ilerledik.

Arşiv dosyanızın özelliklerini seçeceğiniz kısma geldik, Arşivinizin dosya türünü seçin, hangi boyutta parçalar halinde ayrılmasını istediğinizi seçin ve arşivinizi indirmek mi yoksa buluta kaydetmek mi istediğinizi belirtin. Unutmayın ki zip dosyası formayı seçtiğinizde arşiv büyüklüğü 2 GB geçemez.

Birde yeni gelen özellikle ile yılda bir kaç defa hesabınızı otomatik yedekleme yapma şansı verilmiş. Yukarıda kırmızı kutu içinde gösterdiğim Bir Yılda 2 ayda bir sekmesini işaretlersiniz Google sizi yormadan 2 ayda bir otomatik olarak arşiv yedeğinizi alacaktır. Sayfanın en altında Arşivi Oluştur tıklayınca Gmail hesabınızı seçilen dosya türüne göre yedekleme işlemi başlar. E-postanıza bağlı olarak arşiv dosyasının oluşturulması saatler, hatta günler sürebilir. İşlem bitince size e-posta olarak bilgi verilecektir. Takıldığınız bir konu olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Ufuk

  Merhaba,

  Yedek aldığımız datayı nasıl okuyabiliriz peki içinden bir maile ulaşmam lazım ama o hesap artık yok kullanılmıyor.
  Elimde sadece yedeği var.

  • access_time 20 Haz 2019, 16:25
  • Cevapla