Gmail Giriş ve Kayıt
15 Şub, 2019 15:05 tarihinde eklendi

Gmail Giriş ve Kayıt

Gmail Giriş ve Kayıt

Gmail ile Posta Göndermek

Eğitim hayatının herhangi bir aşamasında ya da bir kuruma yapılacak olan iş başvurusunda iletişim adresi olarak istenilecek vasıtalardan birisi de e-posta adresi olacaktır. Hatta çoğu platformda iletişim aracı olarak sadece internet postaları kullanılmaktadır. Bu durum posta edinmenin ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir. Günümüzde e-posta hizmetleri keyfi olmaktan çıkmış ve neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle öncelikle bir posta adresi alınmalıdır. En çok tercih edilen posta servislerinin başında Google ürünü olan Gmail bulunmaktadır. Gmail giriş nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı Gmail’e kayıt yaptırmaktadır.

Gmail Kayıt İşlemleri

Gmail açmak için öncelikle Google’a doğru bilgilerin verileceğinin bilinmesi gerekir. Verilecek olan bilgilerin hatalı olmasından Google sorumlu değildir. Ayrıca telefon numarasının başkasına ait olma durumlarından Gmail üyeliğe izin vermemektedir.

Bunu doğrulama kodu göndererek sağlamaktadır. Gmail açma esnasında karşılaşılacak bir diğer sorun da kullanıcı adının daha önce alınmış olması halidir.

Bu durumda ise farklı alternatifler arasından seçim yapılmalıdır. Gmail giriş kaydol aşamasından hemen sonra gerçekleşebilmektedir. Gmail hesabı açarken gereken bilgileri şunlardır:

  • Ad soyadı
  • Kullanıcı Adı Belirleme
  • Şifre Belirleme
  • Telefon Numarası
  • İkincil bir mail hesabı
  • Doğum tarihi
  • Cinsiyet

Gmail Girişi Nasıl Yapılır?

Gmail giriş mail okumak ve yazmak için şarttır. Çevrimdışı olarak bunlar yapılamayacaktır.

Gmail kaydı oluşturulmuş ise Gmail giriş giriş işlemleri her yaştan kişinin yapabileceği düzeydedir.

Google’a gmail giriş yazmak ya da biliniyorsa doğrudan Gmail giriş adresini girmek yeterli olacaktır.

Gelen ekrana alınmış olan mail hesabını ve belirlenen şifreyi girince Gmail ekranı gelecektir.

Gmail ekranında solda mesajların kategorileri görünecek, ortada ise gelen son e-postalar listelenecektir. Kullanıcın daha kolay adapte olması ve aradığı postalara ulaşması için son postaların üstünde de kategoriler listelenecektir.

Gmail posta listesi incelenemeyecek kadar fazla sayıda postayı içeriyor ise, yukarıdaki arama butonuna gerekli bilgiler yazılarak posta bulunabilecektir.

Gmail İle Posta Nasıl Gönderilir?

Gmail vasıtası ile mesaj yazmak için giriş yapılır. Gmail giriş mesaj yazmak için zorunludur. Gmail ekranında sol en üst kısımda “E-Posta Yaz” ibaresi yer alır. Bu ibare tıklandığı takdirde sağ alt kısımda posta yazma kutucuğu belirecektir.

Burada öncelikle mesaj yazılacak kişinin mail adresinin bilinmesi gereklidir. Bunun dışında metni doldurmak yeterlidir. Gmail vasıtası ile word, pdf, jpeg gibi değişik formatta dosyaların gönderilmesi sağlanabilmektedir. Ancak doysa boyutu 25 MB ve altı büyüklüğünde olmalıdır. Mesaj gönderildikten sonra iptal edilme özelliği bulunur. Bunun süresi ayarlanabilmektedir. En az iptal etme süresi 5 saniye olarak tasarlanmıştır. Bu süre daha fazla olarak işaretlenebilir. Kullanıcı, diğer tarafın dikkatini çekmek istiyorsa mesaj kutucuğunun üstüne Konu başlığı koyarak ilgi çekmeyi deneyebilir.

 

Gmail giriş giriş,

Gmail giriş kaydol,

Gmail giriş mail,

Gmail giriş mesajlar,

Gmail giriş nasıl yapılır

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *