Gmail Al – Kaydol
9 Şub, 2019 14:30 tarihinde eklendi

Gmail Al – Kaydol

Gmail Al – Kaydol

Gmail Alma Adımları

Hizmet çeşitliliğini her geçen gün artıran google hizmetlerini kullanmak için gmail e-posta hesabına sahip olma şartı aranmaktadır. Google’ın ücretsiz hizmeti olan gmail hesabına kaydolmak oldukça basittir. İster bilgisayarınızdan isterseniz cep telefonu veya tabletinizden kolaylıkla gmail al kaydol yazarak yapabilirsiniz. Çıkan linki tıklayarak gmail hesap açma sayfasına giriş yapınız.

  • Google hesap oluşturun sayfasından sırası ile ad, soyadı, kullanıcı adı gibi alanları eksiksiz ve yanlışsız doldurun.

  • Kullanıcı adı seçme konusunda size özel ve farklı bir seçenek bulmalısınız. Kısa olarak seçeceğiniz isimler genellikle dolu olacaktır. Kullanıcı adınızı belirlerken rakam da kullanarak farklı bir kullanıcı adı alınız.

  • Boş olan formun tamamını doldurduktan sonra ‘sonraki adım’ butonuna tıklayınız. Açılan pencerede gizlilik- şartlar kısmındaki metni okuyup kabul etmeniz durumunda gmail hesap alma işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sonunda gmail al oturum aç aramalarının karşılığını aldınız ve gmail hesabınız elinizde.

Gmail’e katılma işleminizi gerçekleştirirken mutlaka geçerli bir cep numarası girmelisiniz. Google’ın sizden telefon numaranızı talep etmesinin nedeni gizlilik ayarlarınızı korumak içindir. Şifrenizi kaybetmeniz veya çalınması durumunda kayıtlı telefon numaranızla kolaylıkla geri alabilirsiniz. Yedek e-posta hesabı girerek de hesabınızı güvende tutmanız güvenlik durumunu artıracaktır. Unutmayın gmail hesabında birçok bağlantılı hesap kullanacaksınız. Güvende tutmanız önemli bir husustur.

Yeni Gmail Alarak Neler Yapabilirim?

Gmail hesabı almak için uzun süre uğraştınız. Google’a gmail al yeni gibi kelimeler yazarak arattırdınız. Gmail hesap alma sayfasına ulaştınız ve google hesap açma sayfasına girdiniz formu doldurup kullanım şartlarını kabul ederek yeni bir hesap edindiniz. Şimdi sıra hesabınızı kullanma kısmına geldi. Öncelikle kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.  Hesabınızla ilgili birçok yeni hizmet bulunmaktadır. Bunlardan yararlanabilirsiniz.

Gmail hesabı alarak e-posta gönderip alabilirsiniz. İşinizi cep telefonunuzdan bile kolaylıkla takip ederek yolda bile iş aksaması yaşamazsınız. Youtube’a gmail hesabınız ile giriş yaparak sevdiğiniz videoları izleyebilir, beğenip yorum yapabilirsiniz. Ve en önemlisi de android telefonlarınıza program yüklemek için Google Play’ e giriş yapmanız gerekmektedir. Bu giriş işlemi için de mutlaka gmail hesabına ihtiyaç duyacaksınız. Hesabınızla giriş yaparak aynı hesap üzerinden cep telefonunuzla hem videolar izleyebilir hem telefonunuza istediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz. Bunların yanı sıra da e-posta hesabınızı aktif olarak kullanabilirsiniz. Hepsini tek hesapta yapmanız mümkündür.

Gmail hesabı alamıyorum Diyorsanız

Günümüzde en çok kullanılan e-mail hesabı olan gmail açmak birkaç adımda mümkün olmaktadır. Formda doldurulması gereken bütün kutucukları doldurdunuz ve bir türlü hesabı alamadınız ya da bir türlü gmail alamıyorum diyorsanız hemen nerede hata yaptığınızı bulmanız gerekmektedir.

  • Öncelikle kayıt esnasında kullanıcı adının kullanılıp kullanılmadığını denetleyin. Muhtemelen kullanılan bir kullanıcı adı vermiş olabilirsiniz. Kendinize uygun içerisinde sayı da bulunan kullanılmayan bir kullanıcı adı belirlemelisiniz.
  • * ile işaretli kesinlikle doldurulması gereken kısımlardan birini atlamış olabilirsiniz. Bu kısımlardan birini doldurmamanız durumunda gmail almak imkânsızdır. Mutlaka doldurun.
  • Bütün kısımları doldurdunuz kullanıcı adınız da kabul edildi ama yine alamıyorsanız muhtemelen telefon numaranızı yanlış girmiş olabilirsiniz. Doğrulama kodunu girmeden hesabınız aktif olmayacaktır. Telefon numaranızı kontrol ederek doğrulama kodunun gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Doğrulama kodundan sonra hesabınıza sorunsuzca giriş yapabilirsiniz.

Gmail adresinizi aldıktan sonra şifre ve kullanıcı bilgilerinizi unutmamanız gerekmektedir. Bunun için sürekli olarak kullandığınız şifrenizi tercih edebilirsiniz. Bunun yerine gmail şifrenizi güvenli bir yere kaydetmeniz de tavsiye edilmektedir.

Anahtar kelimeler

gmail al kaydol, gmail al oturum aç, gmail al yeni, gmail alamıyorum, gmail almak

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *