Gmail’e Kaydolma
22 Şub, 2016 21:17 tarihinde eklendi

Gmail’e Kaydolma

Gmail’e Kaydolma

Gmail’e kaydolma, Gmail’e kayıt olmak, Google’ın bize sağladığı kolaylıklar sayamayacak kadar fazla. Fakat bu kolaylıkların içinden belki de en değerli ve en can alıcı olan Gmail özelliği. Gmail.com adresinden giriş yapabileceğiniz Google’ın mail adresi servisi sayesinde istediğiniz herkese mail yoluyla iletişim kurabilir ya da gelecek mailleri Google’ın sunucularında güvenli bir biçimde saklayabilirsiniz. Eğer bir siteye üye olmak isterseniz gereken mail adresine Gmail’e üye olarak kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Peki, gmail’e nasıl kaydolunur?

Öncelikle korkmanız gereken bir şey olduğunu söylememiz gerek. Gmail giriş sayfası adlı makalemizde daha önce hazırladığımız videolu anlatımada göz atabilirsiniz. Google.com sayfasına girerek sağ üstte bulunan Gmail sekmesine tıklayarak Gmail’e üye olma adımının ilk aşamasına geçiyoruz.

Google Gmail’e giriş yapmak istediğinizi zannettiği için ilk olarak size mail adresinizi soracaktır. Fakat buna gerek duymuyoruz. Altta bulunan hesap oluştur linkinden Gmail kaydolma işlemimize devam ediyoruz. Google hesabı oluşturma sayfasına karşımıza çıkan adınız, soyadınız, doğum tarihiniz vs. bilgileri eksiksiz şekilde boş bırakılan yerlerden dolduruyoruz. Ardından Google otomatik olarak bize formu doldururken seçtiğimiz mail adresinin barındırıldığı Gmail sayfasına yönlendiriyor. Artık bir Gmail hesabına sahip olduğunuz için kolay şekilde Gmail aracılığı ile arkadaşlarınıza mail gönderebilir ya da arkadaşlarınızdan kolaylıkla Gmail aracılığı ile mail alabilirsiniz.

Son olarak Gmail’e kaydolurken en sık karşılaşılan sorun kayıt esnasında oluşturduğunuz mail adresinin kullanılıyor olması. Bunun için sonuna rakam ya da başına rakam şeklinde değişiklik yaparsanız kolaylıkla mail adresi alabilirsiniz. Unutmayın ki milyonlarca insan Gmail servisini kullanıyor ve her gün yeni insanlar Gmail’e kaydoluyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *