Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?
3 Kas, 2018 18:51 tarihinde eklendi

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır

Gmailde kullanıcı adınızı ya da şifresini unutan pek çok kişi gmail hesabı nasıl kurtarılır diye merak emektedir. Kullanıcı adınızı veya şifrenizi hatırlamıyorsanız ya da doğrulama kodu alamıyorsanız Google hesabı kurtarma aşamalarını uygulamalısınız. Böylece Google play, fotoğraflar, gmail gibi hizmetleri kurtarmış olacaksınız. Bir gmail hesabını bir grup ya da okul, iş, şirket üzerinden kullanmaktaysanız bu aşamalar sizi çözüme kavuşturmayabilir. Böyle bir durumda hesabı kurtarmak için yöneticinize danışmalısınız. Yöneticiniz ancak bu konuda size yardımcı olabilir.

Gmail Şifrenizi Hatırlamıyor musunuz?

Eğer, gmail şifrenizi hatırlamıyor ya da tamamen unutmuşsanız hesabınızın size ait olduğu kanıtlamalısınız.

Bu kanıtlama işlemi sırasında size birtakım sorular sorulacaktır. Size yöneltilmiş olan soruları en doğru bir şekilde cevaplamaya çalışmalısınız. Eğer soru halen sorun devam ediyorsa hesap kurtarma aşamalarının tamamlama ipuçlarını denemelisiniz.

Böyle bir sorun yaşamamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu hususlara gereken özeni gösterdiniz takdirde hiçbir zaman gmail hesabi nasıl kurtarılır sorusunu sormazsınız. Gmail ekibi bazı zamanlarda sizden şifrenizi sıfırlamanızı isteyecektir. Bu talebi yerine getirin. Kullanmış olduğunuz size ait gmail hesabına daha önceleri hiç kullanmadığınız güçlü bir şifre koymalısınız. Eğer güçlü şifrenin nasıl oluşturulacağını bilmiyorsanız mutlaka öğrenmelisiniz. Güçlü bir şifrede sayı, küçük harf, büyük harf ve kimi işaretler karışık bir şekilde olur. Şifrenizi asla adınız soyadınız, cep telefonu numaranız, TC kimlik numaranız ya da sıralı sayılar şekilde oluşturmayınız. Güvenli şifre 6 karakterden fazla olur ve farklı karakterler kullanılır.

Gmail Oturumunu Açtığınız E-Posta Adresi Unutulursa

Oturum açma sırasında kullandığınız e posta adresini unuttuysanız size, kurtarmak için diğer e posta adresiniz ya da hesabı açarken vermiş olduğunuz cep telefonu numarası ve hesabınızdaki tam isminiz gerekecektir.  Hesabınızın size ait olduğunu gmail ekibine kanıtlamak zorunda olduğunuz için size yöneltilecek talimatları uygulamak durumundasınız. Talimatları uyguladıktan sonrasında ise eşleşen kullanıcı isimlerini göreceksiniz. Size gösterilen bu listede adınız yer alacaktır. Gmail hesabı nasıl kurtarılır sorusunun yanıtları işte bu şekildedir. Eğer hala açamadıysanız yeni bir hesap açabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *