Gmail Açmak İstiyorum (Gmail Nasıl Açılır?)
6 Şub, 2019 14:15 tarihinde eklendi

Gmail Açmak İstiyorum (Gmail Nasıl Açılır?)

Gmail Açmak İstiyorum (Gmail Nasıl Açılır?)

Gmail Açmak İstiyorum, Nasıl Açabilirim?

Bir Gmail açmak için öncelikle Gmail hesabı almak gerekiyor. Bunun için arama motorunuza Gmail açmak istiyorum diye yazarsanız, sayfalar sizi gmail hesabı oluşturacağınız sayfaya yönlendirmektedir.

Bu sayfada karşınıza çıkan sayfadan yeni hesap oluştur linkine tıklayınız girdiğiniz ekranda hesap oluşturmak için talimatları adım adım takip edin. Ardından oluşturduğunuz yeni hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gmail hesabı oluştururken, yeni ve size özel bir kullanıcı adı oluşturun. Seçeceğiniz kullanıcı adı, daha önce Gmail kullananlar arasında olmayan bir isim olmalıdır.

Daha önce kullanılan bir isim olursa Gmail sizi bu konuda uyaracaktır. Aynı kullanıcı adı veya çok benzeyen bir kullanıcı adı da kullanamazsınız.

Gmail Adres Açma Nasıl Gerçekleştirilir?

Gmail adres açma, Gmail yeni hesap oluşturma ile aynı anlama gelmektedir. Gmail hesaba sahip olduktan sonraister sabit bilgisayarınızdan ister tablet ve mobil cihazlarınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapabilir ve uygulamayı kullanabilirsiniz.

Oturum açmak için, Gmail sayfasına girip kişisel bilgilerinizi girerek, Gmail hesabına girmiş olursunuz. Hesaba ilk girdiğinizde bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın. Bu kişisel bilgilerinizi unuttuysanız veya birkaç kez yanlış yazmışsanız, uygulama hesabınızı bloke ederek korumaya alır.

Bu durumda yapmanız gereken şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak hesabınızı sıfırlayın. Gmail, sizden mail adresinizi yazmanızı isteyecek ve o adrese bir şifre sıfırlama maili gönderecek. Tekrar farklı bir şifre belirleyerek hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Daha sonra aynı sorunla karşılaşmamak için şifrenizi bir yere not etmenizi öneririz.

Gmail Adresi Nasıl Alınır?

Gmail, dünyanın en gelişmiş arama motorlarından biri olan Google uygulamasına aittir. Gmail adresi oluşturmak için Gmail sayfasında verilen işlem sırasını takip etmek gerekir.

Gmail, yalnızca bir mail servisi değil, birçok işlemleri bir yerden yapma ve idare etme olanakları sunar. Mesajlaşma, sesli mesaj gönderme ve görüntülü konuşma gibi birçok özelliğe sahiptir. Google arama motorundan Gmail sayfasına giriş yapın. Aynı sayfada Gmail hesap açma seçeneğine tıklayarak hesabınızı birkaç dakika da oluşturabilirsiniz. Gmail adres işlemlerini gerçekleştirdikten sonra gmail hesabınız aktif hale geçecektir.

Bu işlemin ardından e-posta kutunuzu dilediğiniz biçimlerde değiştirebilir, renkli ve resimli tema seçeneklerinden faydalanarak zevkinize uygun görseller ekleyebilirsiniz. Ayrıca, profil fotoğrafı ekleyebilir, imza ayarlarından imzanızı oluşturabilir ve ayarlar kısmından klasörlerinizi oluşturabilirsiniz.

Gmail Adresi ve Oturum Aç

Gmail adresi açmak ve bir hesaba sahip olmak son derece kolay. Google arama motorunun adres çubuğuna Gmail’in direk adresini yazarak veya Gmail adresi aç diye yazarsanız kısa sürede Gmail adresi alabileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Birkaç adımı takip ederek ise çok kısa bir sürede yeni bir Gmail adresi sahibi olursunuz.

Bunun dışında, Gmail hesabınızı aynı anda kullanabilmenize olanak tanıyan farklı bir hesap eklemenizde mümkün. Var olan Gmail adresinize ek olarak, başka bir adres açabilir veya önceden var olan bir başka gmail hesabınızı da bu hesaba ekleyebilirsiniz.

Bu ikinci alternatif Gmail hesabı, diğer hesabınızın şifresini unuttuğunuz zaman, başka bir Gmail adresi oluşturmak için; diğer alternatif adreslere gereksinim duyarsınız veya iki farklı adresi de ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri sabit bilgisayarların yanı sıra, mobil telefonlarınızdan da rahatça indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer e-posta adresi eklemek için;

  • Google hesabınıza girerek hesabınızı açın.
  • Kişiselleştirilmiş bilgileri seçiniz.
  • Ardından Gmail gelişmiş sekmesine tıklayın.
  • Farklı bir e posta adresi seçin ve ekleye basarak ilerleyin.
  • Bu seçeneği işaretledikten sonra diğer alternatif e-postanıza bir uyarı kodu gönderilir.
  • O adrese girerek doğrulama kodunu bir önceki adresinize girin ve işlem tamam.

Bir diğer konu ise birbirine ekli e postalardan birini kaldırma. Bunun için ise, Google hesabınızdan oturum açın. Aynı sayfadan özelleştirme veya kişisel bilgiler kısmını seçin. Oradan gelişmiş ayarları açın. Açtığınız ekranda, iki e posta adresini de göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz adresin üzerine tıklayarak kaldır sekmesine tıklayın ve kaldırın.

Gmail Adresi Nasıl alınır

Yeni bir Gmail adresi almak için ihtiyacınız olan tek şey kullanıcı adı ve şifrenizdir. Bunun için Google arama motoruna adres yazmadan da Gmail adresi al diye yazarsanız, yeni bir Gmail adresi alma sayfasına yönlendirilirsiniz. Kısa birkaç işlemden sonra yeni bir Gmail adresine sahip olursunuz. Bu işlemlerin ardından Mail kutunuza girip istekleriniz doğrultusunda e-posta kutunuzu kişiselleştirebilirsiniz. E-posta adresinizle Gmail hesabından yapabileceğiniz işlemlerden biri de, kişilerinizi engelleme özelliğidir. Bunun için ise yöntem oldukça basittir. Bunun için, mail gelen kutunuzu açarak, altta yanıtla seçeneğini bulunuz. Yanıtla seçeneğinin yanında bir ok işareti bulunur oraya tıklandığında ise karşınıza bir pencere açılır. Orada kişilerinizin isimleri çıkar, engellemek istediğiniz kişiyi listeden seçerek engelle seçeneğine tıklayın. Engellediğiniz kişiden si

O andan itibaren o kişiden gelen e-postaları görmezsiniz. Ancak onlar e-posta kutunuzda engellenmiş kişiler dosyası altında tutulur ve istediğiniz zaman o e-postalara ulaşabilirsiniz.

Gmail Adresi Al Türkçe

Gmail hesap açma veya açık olan bir hesabı kullanmak için Türkçe dil desteğine ihtiyacınız yoktur. Gmail hesabınızı farklı bir dilde veya Türkçe olarak kullanacaksanız, Gmail adresi Al Türkçe yazarsanız, kullanmak istediğinizde yapmanız gereken işlemler;

  • E-posta hesabınızı açıp hesabınıza giriş yapın.
  • Profil resminizin hemen altında ayarlar sekmesine tıklayın.

  • Dil ve giriş seçeneğine tıklayın

  • Hemen ardından ise kullanmak istediğiniz dili seçin ve kullanmaya başlayın.

 

Anahtar Kelimeler:

Gmail açmak istiyorum,

Gmail adres açma,

Gmail adresi,

Gmail adresi Aç,

Gmail adresi al,

Gmail adresi al Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *