Gmail Erişim İzni
12 Şub, 2019 14:40 tarihinde eklendi

Gmail Erişim İzni

Gmail Erişim İzni

Gmail Erişimi Nasıl Yapılır

Birçok etkinliğin yapılması esnasında internet üzerinden farklı kullanıcılar ile iletişime geçmek gerekmektedir. Çoğunlukla internet mesajlaşma ve posta sistemleri tercih edilerek kısa süreli iletişim gerçekleştirilmektedir. Gmail Google tarafından kullanıcılarına sunulan ve her gün biraz daha geliştirilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Google hesabı açan kişilerin kendiliğinden bir Gmail hesabı oluşur ve bu hesap tüm Google platformlarında kullanılır. Gmail hesabının güvenliği ne kadar önemli olsa da bazı durumlarda Gmail hesabının başkası ile paylaşılması gerekir. Bunun sağlanabilmesi için Gmail erişim izni verilmesi zorunludur. Bu özellik ile Gmail hesabı her zaman kullanıldığı bilgisayar dışında başka bir cihazdan kullanılır hale gelir.

Gmail Hesabına Başkası Tarafından Erişim

Gelen ve giden postaların kontrolü için başkalarının görevlendirilmesi gereken durumlar oluşmaktadır. Özellikle Gmail’e bakılamayacak durumlarda ya da sürekli bir şekilde Gmail ile ilgilenilemeyecek durumlarda güvenilir bir kişiye Gmail hesabı emanet edilmektedir. Ülkemizde kullanılan şifreler genellikle aynı olduğu için, bir kişiye Gmail şifresinin verilmesi güvenlik zafiyeti doğurmaktadır. Google, bunu düşünerek Gmail kullanıcılarına şifrelerini vermeden 10 kişi ile Gmail denetimini paylaşma imkânı vermiştir. Ayarlar, hesabı içe aktarma, hesaba erişim izni ver adımları izlenerek istenilen kişinin mail adresinin buraya yazılması halinde o kişi mail hesabında işlem yapabilir hale gelecektir. Bu durumda Gmail farklı hesap ile oturum açılmasına imkân sağlanacaktır.

Farklı Hesap Yardımı İle Gmail Girişi

Gmail farklı bir hesapla oturum aç özelliği sadece posta yönetiminin başkasına devredileceği durumlarda kullanılmaz. Aynı zamanda güvenlik önlemi olarak kişiler kendilerine ait başka hesaplara erişim izni vererek hesaba ulaşamama problemini aşarlar. Ayrıca Gmail’in en büyük avantajlarından birisi birkaç hesapla birlikte kullanılabilmesidir. Gmail üzerinde bulunan farklı hesap ile oturum aç özelliği kullanılarak sürekli olarak kullanılan mail adresi dışında bir adresten yararlanma imkânı verir. Ayrıca alışveriş gibi özel durumlar için ayrı bir Gmail hesabı kullanılmasını sağlar.

Başka Hesapların Kullanılması

Gmail zenginleştirilmiş özellikleri ile kullanıcılarına mail yönetiminde kolaylıklar tanımaktadır. Özellikle iş, eğitim ya da şahsi maillerini yönetmek isteyen kişiler, tek bir hesap ile kategoriler oluşturabileceği gibi, özel alanlar için farklı Gmail hesabı da alabilmektedir. Tek bilgisayar ya da mobil cihaz kullananlar için Gmail farklı oturum özelliği elverişli olmaktadır. Bu özellik sayesinde her Gmail hesabı için başka bir cihaza gereksinim olmamakta, tek bir mail hesabına da bağımlı kalınmamaktadır. Gmail girişi yapıldıktan sonra başka bir hesap kullan seçeneği tıklanarak kayıtlı olmayan Gmail hesabının girişi yapılabilir. Şifre işlemleri yapıldıktan sonra Gmail farklı hesap oturum aç özelliği aktive edilmiş olur. Gmail girilen tüm hesapları kaydeder. Her seferinde yeniden mail adresinin girilmesine gerek kalmaz. Kullanıcı tarafından kaldırılmak istendiği takdirde, hesap kaldır butonu yardımı ile kayıtlı mail adresleri listeden silinebilir.

Kullanılan Anahtar Kelime Grupları

Gmail erişim izni

Gmail farklı bir hesapla oturum aç

Gmail farklı hesap

Gmail farklı hesap oturum aç

Gmail farklı oturum

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *