Cimey Adresi Nedir, Nasıl Açılır?
22 Oca, 2019 23:35 tarihinde eklendi

Cimey Adresi Nedir, Nasıl Açılır?

Cimey Adresi Nedir, Nasıl Açılır?

E-posta için uygun tercih cimey adresi

Bilindiği gibi arama motoru google tarafından herhangi bir ücret talep edilmeksizin sunulmuş bir web posta hizmetidir. Dünya üzerinde kullanıcıların pek çoğunun diğer posta uygulamaları ile iletişimini sağlamaktadır.

Günümüzde artık yaşlısı genci iletişim aracı olarak e-mail kullanıyor ve bilinirliği en fazla olanlardan biri de cimey adresi çünkü dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan internet üzerindeki en popüler arama motorunun bir hizmeti.

Sadece gençler mi cimey adresi alıyor

Ülkemizde ilginçtir yaşlı kesim Avrupa ülkelerine oranla ülkeler arası farklılıklar olmakla beraber ortalama 4 kat daha fazla sosyal medya kanallarını kullanıyor. Çok tanınan ve kullanılan sosyal medyada insanlar tanıdıklarından, anne ve babalarından dahiutanacakları bazı yorumlardan dolayı kaçmaya çalışırken şaşırtıcı şekilde büyükanne ve büyük babalar geçlerin karşısına çıkabiliyor. Onlar da iletişime geçmek için e-mail ve posta hizmeti kullanıyorlar. İnternette en çok kullandıkları da cimey adresi.

Yazışma yaptığımız kim olursa olsun ister kişi ister kurum e-postanın kısa süre içerisinde ulaşması, masrafsız ve adrese teslim özelliği zaten buposta hizmetini cazip kılmak da.

Sadece kişiler arasında değil büyük markalar ve kurumların müşteri ya da üyelerine ulaşmaları ve onların ihtiyaçlarına göre ürünleri sunabilmeleri için büyük bir kolaylık.

Benim ihtiyacım olmaz e-posta ne cimey adresi ne

Benim işim olmaz diyenler dahi bir noktadan sonra internet kullanmak zorunda kalıyorlar. Dolayısıyla kendileri için kullanımı en kolay araç ve uygulamalara yöneliyorlar.

Elektronik posta için bir cimey adresi alarak arzu edilen neyse dosya, belge, video, yazı ya da resim hiç fark etmez istenilenadrese gönderilebiliyor ve depolanabiliyor.

Şu an itibariyle 2600 megabayttan fazla depolama alanına sahip uygulamayı kullanmak için google.com üzerinden giriş yapılabilmekte.Gmaile giriş yapabilmek kayıt olmaya bağlı.Bu hizmet tam 71 farklı dilde kullanabilmektedir ve kullanıcı sayı bir milyarı aşmış durumdadır.

Güvenliği mail adresi almak isteyenler öncelikle yüksek kapasitesini de gözönüne alarakbu adresesahip olmayı tercih ediyorlar.

Karar verip cimey adresi alırsam reklam rahatsız eder mi?

Teknolojinin gelişmesi ile artan reklam rekabetinde farklı gruplar yarışmakta bunu fark eden google cimey adresi kullanıcıların rahatsız olmalarını engellemek için hedefsiz reklam bantlarına izin vermemektedir. Genelde kişiye özel ve işlerine yarayan reklam gönderilir.

Anlık mesajlaşma e-posta ile de birleştiğinde çevrimiçi olduğunuz müddetçe istediğiniz kişilerle iletişim kurabilirsiniz, kullanımı eğlenceli ve kolay.

Kendisini sürekli geliştirmek üzere programlamış bir şirketin hizmeti olduğundan olsa gerek temel özellikleri ve görünümleri ihtiyaçlara göre yenilenmektedir.

Gelen ve gönderilen kutucuklarındaki öğeler farklı şekillerde organize edilebilmektedir.

Aldım diyelim cimey adresi bana farklı ne sunacak

Siz de cimey adresi edindiğinizde işinize yarayacak çok sayıdaki hizmetten faydalanabilirsiniz. Örneğin

  • E-posta açmadan ilgili işlemleri yapabilir
  • İletileri farklı bir zamana erteleyebilir
  • Akıllı yanıt önerileri ile cevaplama yapabilir
  • Kişiselleştirme yapabilir
  • Menüyü göster ya da gösterme özelliğinden faydalanabilir
  • Takvim, görevler ya da eklentileri görüntüleyebilir
  • E-posta ve eklerini gizli modda görüntüleyebilir
  • Geri bildirim sistemi kullanılabilirsiniz.

Bilinen özellikleri dışında hizmet sürekli geliştirilerek takipçilerine farklı alternatifler sunmaya devam ediyor. Gönderilen ileti yanlış ya da eksik ise gönderilen postayı geri alma ise cimey adresi kullanmak için harika bir özellik. Yine hazır yanıtlama özelliği ile yüzlerce kişiye aynı anda cevap verme imkanı sunması büyük kolaylık.

Gelen e-postaların sınıflandırılabilir olması aynı zamanda çevrimdışı gmail bilgisayar indirildiğinde internet bağlantısı yokken bile hesabı kontrol edebiliyorsunuz ama internet varken aldıklarınızı tabi. Rahat ver kolay bir şekilde edineceğiniz cimey adresi ile google’ın e-posta ve kimlik tanıma hizmeti gerçekleştiğinde sunduğu diğer hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Google’dan aldığım cimey adresi nokta ya da boşluk hatalarını ne yapıyor

İnternet üzerindeki servis sağlayıcılar arasında kelimeler arasındaki noktaların hiç bir önem arz etmediği birkaç servisten biri de google. Bu sayede adres verirken nasıl kolayınıza gelirse öyle hareket edebiliyorsunuz ister aralara nokta koyar ister koymazsanız ki bu size farklı kişilerden gelen e-postalarınızı sınıflandırabilme imkanı sağlar ve istediğiniz e-postayı görür istemediklerinizi sonraya bırakabilirsiniz.

Kullandığınız cimey adresi sayesinde erişim varsa e-tablo, hangout ve kişiler gibi çok farklı google hizmetlerine de erişim mümkündür.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *