Gmail Gelen Kutusu
2 Mar, 2019 12:49 tarihinde eklendi

Gmail Gelen Kutusu

Gmail Gelen Kutusu

Gmail Kutusu

Gmail herkes tarafından her gün sıklıkla ziyaret edilen bir arama motorunun kullanıcılarına sunmuş olduğu ücretsiz bir mail uygulamasıdır. Gmail hesabınızı kişisel işleriniz için veya firmanızın maillerini gönderip almak için kullanabilirsiniz. Oldukça popüler olan bu arama motorundan gmaile giriş işlemleri oldukça basit ve kısa süren bir işlemdir. Ancak bunun için ilk olarak bu e posta sistemine bir kayıt olmanız gerekmektedir.

Ardından tüm mail trafiğinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Gelen giden kutunuzun yanı sıra gmail size depolama alanı seçeneği de sunmaktadır.  Gmail mail aç seçeneği sayesinde sizde dilediğiniz adresi alarak tüm kullanıcılara sunulan bu harika hizmetlerden anında faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Gmail dünya üzerinde yaklaşık olarak 1 milyar kadar kullanıcıya ulaşan bir e posta sistemidir. Gmail kullanıcılarının kolayca kullanabilmesi için 40 dilden fazla dil seçeneği sunmaktadır. Tüm dünyada ilgi görmesinin bir nedeni de sürekli olarak yapılan yeniliklerin bulunmasıdır.

Gmail Mail Adresi Alma

Gmail hesabı açmak için ilk olarak hesap oluşturma sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail mail adresi alma işlemi için adınızı, soyadınızı, belirlediğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi yazarak onaylıyorsunuz. Ardından size özel sayfanız kullanıma hazır olarak ekranınızda görüntülenecektir.

Birkaç adımda gmail mail alma işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Dünyanın dört bir tarafından maillerinizi alıp gönderebileceksiniz. Bu yoğun mail alış verişini yönetmek için sadece internete erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Bu çok ünlü arama motoruna ulaşım sağladığınız her nokta işlerinizi kolaylıkla çözüme ulaştıracak maillerinizi göndermenizi sağlayacaktır.

Gmail Mail Giriş

Gmail hesabınızı kendinize göre ayarlayarak kullanmaya başladıktan sonra isterseniz bilgisayardan isterseniz telefondan gmail mail giriş işlemlerinizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi gmail giriş sayfasına yazarak gelen maillerinizi anında okumanız mümkün olmaktadır.

Gmail mail giriş yap işlemleriniz ardından e postalarınızı dilediğiniz gibi yönetmekte özgür olmaktasınız. Gelen bir maile aklı yanıt sistemi ile kolayca cevap verebilirsiniz. Maillerinizi açmadan silebilir, arşivleyebilir veya okunmadı gibi işaretlemeleri yapabilirsiniz.

Göndermek istediğiniz e postalarınızı sizin belirlemiş olduğunuz bir tarihte alıcılara gönderme seçeneği ile planlamalarınızı öncesinden yapabilirsiniz. İş yoğunluğunuzda bu mailleri unutmanız veya gözden kaçırma gibi bir durumunuz olmayacağı için sizde diğer işlerinize kolayca vakit ayırabileceksiniz. Başkaları tarafından görülmesi sakıncalı olan maillerinizi gizli olarak yollama imkânınızın olduğunu da belirtmek isteriz.

Bu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu en etkili özelliklerden birisi de içeriklerin kopyalanmasının engellenebilmesidir. Kullanıcılarına geniş seçenekleri bir arada sunan bu uygulama sayesinde sadece e posta göndermekle sınırlı kalmıyorsunuz. Sayfanızı dilediğiniz gibi yöneterek alan daraltma ve genişletme seçeneklerini isteğinize göre düzenleme imkânınız bulunmaktadır. Gmail adresinizi sürekli açık olarak bırakabilirsiniz. Ancak farklı bir bilgisayardan oturum açtığınızda sayfanızdan çıkış yapmayı unutmayınız.

Kişisel güvenliğiniz için mailerinize başkalarının ulaşmasını engellemek adına çıkış yapmanız sizin için en doğru seçenek olacaktır. Son dönemlerde sıkça rastlanan banka hesaplarının ele geçirilmesi sorununu da engellemek gmail sayesinde artık mümkün olmaktadır. Gizli mod sayesinde ve sadece gmail üzerinden açılan bilgiler sayesinde kendinizi koruma altına almanız artık mümkün olmaktadır.

Gmail kullanıcılarına 2600 megabayt kadar depolama alanı sunmaktadır. Önemli olan maillerinizi saklayarak daha sonra hemen ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılarına bu kadar farklı seçeneği bir arada sunan gmailli kullanmaya başlamak sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlemdir. Yukarıda gmailin nasıl alınacağını kısaca anlatmıştık. Çok daha hızlı bir şekilde maillerinizi gönderip alabileceğiniz bu uygulama sayesinde kişisel veya işiniz ile alakalı olan maillerinizi en kısa zamanda iletebileceksiniz. Güvenlik ayarları istediğiniz gibi yönetebileceğiniz mail sayfanıza şifre ve sms doğrulama seçeneği ile ikili doğrulama ile de giriş yapabilmektesiniz.

Anahtar kelimeler; Gmail mail aç, Gmail mail adresi alma, gmail mail alma, gmail mail giriş, Gmail mail giriş yap

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *