Google Doc Anket Nasıl Yapılır?
15 Nis, 2019 22:10 tarihinde eklendi

Google Doc Anket Nasıl Yapılır?

Google Doc Anket Nasıl Yapılır?

Google Doc anket, Google’ın kullanıcılarına sunduğu ücretsiz hizmetlerden biridir. Anketler belirli bir topluluğun veya tüm toplumun bir konu hakkında fikrini ve seçimini öğrenmek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Bir işyerinde çalışanların işletmeden memnuniyeti, bir internet sitesinin sayfasıyla ilgili kullanıcı fikirlerini öğrenmek, okullar öğrenci ve veli memnuniyetini ölçmek için, bir konu hakkında insanların görüşlerini bilmek için gibi daha pek çok sebep ile anket düzenlemek istenebilir. Google Doc anket ile anket düzenlemek ve yanıtları görmek oldukça kolay oluyor. Anket düzenlemek için hazırlanmış bir program olan Google doc anket sayfasındaki yönlendirmeleri takip ederek tam da istediğiniz gibi bir anket düzenlemeniz mümkün oluyor.

Google Doc Anket Nasıl Oluşturulur

Google Doc anket oluşturmak için öncelikle Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınız ile Google Doc anket sayfasına girerek anket oluşturmaya başlayabilirsiniz. Programı kendi dilinizde kullanabilme olanağı sunuyor. Uygulamanın en yeni özelliklerinden faydalanabilmek için new yazan kısma tıklayarak form seçeneğini seçin. Anket sayfanız açıldığında istediğiniz soru, soru ile ilgili yardımcı bilgiler, isteğinize göre soru için resim veya video ekleme, cevap seçenekleri, şıklar gibi düzenlemelere başlayabilirsiniz. Hazırladığınız anket içinde yapacağınız değişikliklerde silip yeniden yazmak yerine sürükleyerek soru veya cevap yerlerini değiştirebilirsiniz. Anketiniz istediğiniz gibi olduğunda save tuşuna tıklayarak anketinizi kaydederek tamamlarsınız.

Google Docs Anket

Google Docs anketi sayfasında istediğiniz anketi istediğiniz şekilde hazırlayarak yayınlama imkânına sahipsiniz. Hazırladığınız ankette soru tipini, cevap şıklarını ve anketin görüntülenme şeklini kendiniz hazırlayarak hayalinizdeki anketi planlayıp yaratabiliyorsunuz. Google Docs anket yayınlandıktan sonra takip etme imkânına da sahip oluyorsunuz. Anket hazırladığınız sayfada yer alan yanıtlar sekmesine giriş yaparak yanıtların size ne şekilde iletilmesini istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. Yanıtların hedefini, yanıtlar özetini isteyebilirsiniz. Yanıtlar kabul ediliyor yazılı kısmı işaretlediğinizde anket yanıtlarınız ile ilgili bilgiler size bildiriliyor. Böylece kendi hazırladığınız anketin sonuçlarını görerek istatiksel bir sonuç elde edebiliyorsunuz. İşletmeler ve internet siteleri için işlerini geliştirmek için büyük bir fırsat olabilecek Google Docs anket uygulaması ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Google Drive Anket

Google Drive anket uygulaması anket hazırlama ve sonuçlarını görme konusunda çok avantajlı imkânlar sunar. Google Drive anket ile hızlı yanıtlar elde etme şansınız olur. Oluşturacağınız ankette tamamen kendinize ait kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz. Kendi fotoğrafınızı veya işletme logonuzu kullanarak anket hazırlayabilirsiniz. Doğru renkleri seçip hazır temalardan faydalanarak benzersiz bir form oluşturabilirsiniz. Çoktan seçmeli liste özelliğinden faydalanarak istediğiniz soru ve cevap tipini belirleyebilirsiniz. Anket yanıtları tam zamanlı bilgi ve grafikler ile tarafınıza bildirilir. Anketinizi iş veya okul arkadaşlarınız veya arkadaş grubunuz ile birlikte oluşturmak isterseniz anket sayfanıza ortak çalışan ekleyerek birlikte oluşturma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama ile pratik ve keyifli bir şekilde anket oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *