Dijital Sanat Dünyasında Yeni Bir Çağ
29 Ara, 2018 18:56 tarihinde eklendi

Dijital Sanat Dünyasında Yeni Bir Çağ

Dijital Sanat Dünyasında Yeni Bir Çağ

Bütün odanızı özgürce yürüyebileceğiniz boş bir tuvale dönüştürdüğünüzü düşünün. Ayrıca tuvalinizi dijital fırçanızla boyayın, yıldız ve ateş toplarıyla 3B olarak boyutlandırın. Harika bir şey olmaz mıydı? İşte Dijital sanat dünyasında yeni bir çağ: Google Tilt Brush tam olarak bunları yapabilme ayrıcalığı tanımaktadır. Şu an için Google tarafından HTC Vive için satışta olan Google Tilt Brush size yeni bir boyut ve yeni bir dünya kazandırıyor.

Nedir Bu Google Tilt Brush?

Palet, fırça, tuval gibi resim ve boyama kavramları dijital dünyaya aktarıldı. Steam üzerinden satışa sunulan Google Tilt Brush, HTC Vive sanal gerçeklik başlığı sahiplerine üç boyutlu resim yapma olanağı veriyor. Sanatçı içinde bulunduğu odayı tamamen bir tuvala dönüştürüyor ve bu tuvalin içinde özgürce hareket edilebilecek bir sahneye çeviriyor. Çok çeşitli fırça ve boyaların yanı sıra, tıpkı Photoshop fırçaları gibi kar taneleri, ateş parçaları ve yıldızlar da panel üzerinde bulunuyor. Ayrıca yaratıcı bünyeler için palet yapabilme tuvale aktarılma olanağı da bulunmaktadır. Yani bir bakıma Dijital sanat dünyasında yeni bir çağ: Google Tilt Brush sözleri tam olarak doğru diyebiliriz. Google yine Google Tilt Brush sayesinde dijital dünyanın sınırlarını zorluyor.

Google Cultural Institute, Paris’de bulunan yaratıcılık ve dijital sanat laboratuvarı The Lab tarafından Tilt Brush’ın sınırları keşfedilmeye çalışılıyor. Teknoloji ve sanat birlikteliğini en güzel şekilde sunacak olan Google Tilt Brush moda dünyasında da çok ses getireceğe benziyor.

Google Tilt Brush ve Moda

Son zamanlarda gündeme damga vuran Google Tilt Brush hayal gücünün paleti olarak adlandırılmaktadır. Dijital sanat dünyasında yeni bir çağ: Google Tilt Brush nedir? dediğimizde ise, buna moda endüstrisinde, sanal gerçeklik ve giyilebilir teknoloji olarak Google’ın yapmış olduğu bir devrimdir. Google Tilt Brush yalnızca sanatın ve sanat çevrelerinin değil aynı zamanda modaya da yön verebilir. Sanal gerçeklik içerisinde 3 boyutlu çizimler yapılabilmekte, ayrıca HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü Vive’a bağlanarak çalışmaktadır. Google, tanıtımını henüz yaptığı Google Tilt Brush’ı “Yaratıcıkta Sınırsız Olasılıklar” sloganı ile tanıtmıştır. Tekstil ve moda sektörlerinde uçsuz bucaksız özgürlük sunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *