Google Glass Nedir?
28 Ara, 2018 21:28 tarihinde eklendi

Google Glass Nedir?

Google Glass Nedir?

Google dev teknoloji ve yazılım firmasıdır. Kuruluş dönemi ve yaşı itibariyle genç bir şirket olsa da ürettikleri ürünler , yazılım ve donanım ürünleri dünya genelinde birçok insan tarafından kanıksanarak büyük bir ilgi ve beğenilmeyle kullanımı oldukça yaygındır. Bu örneklerden bir tanesi de yakın zamanda piyasaya sürülmüş olan Google Glass isimli ürünüdür. Peki Google Glass Nedir? Ne amaçla kullanılır? 2012 yılında üretimi yapılan ve piyasaya kısa süre içinde sürülen ürünler çok dikkat çekeceğe benziyor. Şimdi bu ürün hakkında teknik inceleme ve detaylı özellik tespiti yapılması bilgi edinme anlamında oldukça faydalı olacaktır.

Google Glass Hakkında

ABD merkezli olan dev yazılım ve teknoloji şirketi Google tek başına birden fazla ülke gelirlerinden fazla gelire sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu denli yüksek ciro yakalamasındaki en büyük etken de hiç şüphesiz araştırma ve geliştirme yani ARGE faaliyetlerine büyük önem vermesi ve hemen her dönem yüksek teknolojili ürünler ile insanların isteklerine uygun cevaplar vermesi iledir. Şimdi son dönemlerde merak edilen ve yeni pazara sürülmüş olan Google Glass nedir? Dönemim en büyük icatlarından bir tanesidir. Akıllı telefon kullanımına ihtiyaç bırakmayan bir takım özelliklerin ekli olduğu bu gözlükle, gözlük köşesinde bulunan kamera sayesinde anlık görüntü yakalama ve kaydetme imkanı sunuyor. Adeta bir video oyun gibi de düşünülebilir. Sesli komutlu yapısı ile bilinmeyen bir ortamda kişiye navigasyon hizmeti de sağlıyor.  Görüş açısı içerisinde kaydetmiş olduğu kayıtları anlamlı verilere dönüştürme yeteneğine sahiptir. Ayrıca bu gözlükler gördüğümüz ama tanımlayamadığımız nesneleri ise bizlere tanıtma görevi üstleniyor. Ayrıca ses görüntü ve videolar sesli komut  özelliği  ile sosyal medyada cihaz sayesinde kolaylıkla paylaşılıyor.

Google Glass Teknik Özellikleri

Google tarafından üretilen yüksek teknoloji ürünlerden bir tanesi olan ve şekliyle bir bu güneş gözlüğünü anımsatan Google Glass nedir? Teknik özellikleri nelerdir? Adeta üçüncü göz işlevi görmektedir. Sesli komut seçenekleri de bulunmaktadır, Okay Glass kokuyu ile resim çekim video paylaşma gibi birçok yeteneği bulunan bu sistemle adeta bilim kurgu karakterine dönüşmek mümkün oluyor. Gözlüğü yapısında alüminyum fiber karışımı ile hafif ve esnek bir yapıya sahip olduğu dikkat çekiyor. 5 farklı renk seçeneği de bulunan gözlükler şeffaf bölümünde komut hanesi bulunuyor. Ayrıca 720p görüntü kalitesi ve bluetooth 4.0  özelliği de dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *