Google Allo Nedir?
3 Oca, 2019 23:42 tarihinde eklendi

Google Allo Nedir?

Google Allo Nedir?

Google Allo Nedir?

Google Whatsapp, Telegram gibi popüler mesajlaşma uygulamalarıyla rekabet etmek için Allo isimli uygulamayı geliştirdi. Uygulamayı merak eden kullanıcılar hemen internette Allo indirdiye aratmaya başladılar. Öğrenebilen mesajlaşma uygulaması olan Allo, rakiplerine nazaran çokça yeni özellik vadediyor.

Google Allo Uygulamasının Özellikleri

Google Allo mürekkep, çıkartmalar, bağırma, fısıldama, akıllı yanıt, Google asistan, gizli mesajlaşma gibi özelliklerle rakiplerinden sıyrılıyor. Bu özelliklere yakından bakalım.

  • Mürekkep, göndereceğiniz fotoğraflara yazı yazmanıza ve doodle eklemenize olanak sağlayan özellik,
  • Çıkartmalar, renkli, eğlenceli gif veya fotoğraflardır. Whatsapp, Telegram gibi popüler mesajlaşma uygulamalarında da çıkartma özelliği bulunmaktadır. Ancak Allo’daki çıkartmalar size farklı bir deneyim vadediyor. Allo çıkartmaları bağımsız sanatçılar ve tasarım stüdyoları tarafından tasarlanmıştır.
  • Bağırma, mesajınızı büyük harflerle yazmasanız da yazdığınız mesajın otomatik büyümesini sağlayan özellik. Örneğin geldim yazıp gerekli kaydırma işlemini yaptığınızda uygulama “GELDİM” olarak mesajınızı alıcıya iletecektir.
  • Fısıldama, mesajınızı küçük harflerle yazmasanız da yazdığınız mesajın otomatik küçülmesini sağlayan özellik.
  • Akıllı yanıt, yazdığınız mesajlardan sizi tanıyan uygulama tarzınıza göre yanıt verir. Akıllı yanıt özelliği gelen mesaja veya fotoğrafa yanıt vermeden önce size tarzınıza uygun önerilerde bulunur.
  • Google asistan, Google’nin geliştirdiği asistan uygulaması Allo’ya entegre edilmiş durumda. Mesaj yazarken @google yazdığınızda asistan devreye girecek, size yardımcı olacaktır.
  • Gizli mesajlaşma, Allo uygulaması mesajlarınızı uçtan uca şifreleyerek güvenli mesajlaşmanızı sağlar. Gizli mesajlaşma özelliğiyle özel bildirimler sayesinde gizli mesajlar gönderip alabilirsiniz. Aynı zamanda gizli mesajlaşma özelliğinde mesajlarınız belirli bir sürenin sonunda kendiliğinden silinir. Mesajın ne kadar süre görüneceğini de siz belirleyebiliyorsunuz.

Google Allo’yu Nasıl İndiririm?

Android platformlar için Google Play Store’de Allo uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Google’da Alloapk olarak aratıp resmi siteden uygulamadan uygulamaya ulaşabilirsiniz. iOS ( iPhone, iPad ) platformlar için Allo indir işlemi için Appstore uygulamasını kullanabilirsiniz. Sizde yukarıda belirttiğimiz yöntemlerle Allo uygulamasını indirip eğlenceli ve güvenli sohbetlere başlayabilirsiniz. Fakat Allo uygulamasında Google Asistan ve Akıllı Yanıt özelliklerini kararlı sürüm her dil için yayınlanana kadar sadece İngilizce için kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *