Blogger Tema Yükleme
16 Ağu, 2015 12:49 tarihinde eklendi

Blogger Tema Yükleme

Blogger Tema Yükleme

Sizde bu sosyal dünyaya adım attınız ve kendinize ait bir Blogunuz olmasını istiyorsunuz bu geniş dünyaya ilk defa adım attıktan sonra , blog’unuz oluşturup, oluşturduğunuz bu blog’a , profesyonel bir görünüm kazandırmak şart. İşin ustası birileri çevrenizde yoksa blog’unuzda ki eksikleri tamamlamak daha profesyonel bir görünüm kazandırmak için iş başa düştü demektir. Blog’unuza daha profesyonel bir tasarım kazandırmak şuan için sizi zor gelebilir bu yüzden hazırdaki tasarımlardan faydalanmanız lazım tabi bu tasarımın arama motoru dostu hale getirebileceğiniz halde olması gerek. Hazırladığımız yazıyı okuyarak kendi blog’unuz tema yükleyerek tasarımınızı değiştirebilirsiniz daha sonra adım adım blog’unuzda ki bu eksiklikleri giderebilirsiniz.

Blogger hesabına yani mevcut gmail hesabınıza girin ve blogger’a geçiş yapın. Aşağıdaki gibi sahip olduğunuz bloglar listelenecektir. Temasını değiştirmek istediğiniz blog başlığının üzerine tıklayın.

blogger-tema-yukleme

Açılan sayfadan sol menüden alttan ikinci olan Şablon (Tema) sekmesini tıklayın. Bloggerda tema yerine şablon olarak kullanılmaktadır.

blogger-tema-yukleme-1

Açılan sayfada alt tarafda basit sekmesinde google bize sunduğu basit temalar yer almkta bunlardan birini seçebiliriz. Ama farklılık yaratmak için bu seçimi tabiki yappmıyacaksınız 😀 . Basit sekmesinin ÜZtünde Özlleştirden mevcut tema üzerinden ufakta olsa canlı olarak ayarlar yapamıza imkan sağlanmıştır. Gelelim sahip olduğunuz temayı yükelemk için ise HTML’yi Düzenle sekmesine tıklamınız gerekli burayı tıkladıktan sonra.

blogger-tema-yukleme-2

Şablonu düzenle tıkladığınızda html kodları karşınıza çıkacak yeterli code bilgisine sahipseniz kendinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra Şablonu Kaydet tıklayın ve Şablon Önizle den yaptığınız değişiklikleride görme şansınız bulunmaktadır.

blogger-tema-yukleme-3

Kendi Code bilginiz yok diyelim hazır bir tema yükleyeceksiniz yapmanız gereken ise indirdiğiniz temanın xml dosyasını sağ tıklayıp düzenle veya edit deyip herhangi bir editör yardımı ile açın. Temanızın kodlarını Ctrl+a ile seçip Ctrl+c ile kopyaladıktan sonra blogger sayfasında üsteki resimdeki Şablon Düzenle sekmesine Ctrl+v yaparak yapıştırın. Şablonu Kaydet dedikten sonra temanız artık kullanıma hazır demektir.

blogger-tema-yukleme-4

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *