Blogger Blog Nasıl Açılır
30 Haz, 2015 18:12 tarihinde eklendi

Blogger Blog Nasıl Açılır

Blogger Blog Nasıl Açılır

Blogger şu anda milyonlarca web bloğunu içerisinde bulunduran Google’nin bir blog hizmetidir. İyi bir blog hizmeti arıyorsanız ve ücretsiz bir şekilde faydalanmak istiyorsanız ilk tercihiniz Google’nin hizmeti olan Blogger’den yana olmalı. Bloggerin tanınmış bir diğer adı ise Blogspot’dur. Google’nin bu iki blog hizmetini satın almasından sonra Blogger ve Blogspot birleşmiş ve Blogger adını almıştır. Sahip olduğu kolay yönetilebilir paneli, binlerce teması ve Google arama motoruyla çok etkili bir birlikteliğinin olması blog sahibi olmak isteyenleri kendisine çekiyor. Ücretsiz bir şekilde sizlere sunulan hizmetlerin belkide de en ilgi çekici olan noktası blogunuzun sahip olduğu alan adını satın aldığınız bir alan adıyla değiştirmiş oluyorsunuz bu durumda herhangi bir hosting ücreti ödemeden bloğunuzu yayınlamış oluyorsunuz.

Blog yazmanın faydaları nelerdir?

  • Kendinizi geliştirirsiniz : Yazacağınız konularda araştırma yapmanız ve kullanıcılarınızın ilgisini çekebilecek yönde yazılar yazmanız için çabalamanız gerekir. Bu çabalama sonucunda kendinizi geliştirirsiniz.
  • Sosyal çevreniz olur: Blogunuzu sürekli takip eden sosyal bir çevreniz olur.
  • Bilgi sahibi olursunuz: Blogunuzu güncel tutmak adına sürekli yazı girerek bilmediğiniz şeyleride öğrenebilirsiniz.
  • Para kazanırsınız: En önemli özelliği bu olsa gerek tüm emeklerinizin karşılığını trafiğiniz arttıkça alırsınız.

Bloger ile Blog Nasıl Açılır?

İlk olarak bir gmail hesabına sahip olmamız gerekiyor. Eğer gmail hesabınız yoksa aşadaki linkten gmail hizmetlerine kayıt olunuz.

Gmail giriş bilgilerine sahip değilseniz daha önce sizler için hazırladığımız Gmail’e Nasıl Kayıt Olunur makalemizi inceleyebilirsiniz.Google hesabınızla oturum açtıktan sonra, blog açabilmek için adres çubuğuna aşağıdaki adresi https://www.blogger.com/home?pli=1 giriyoruz Blogger giriş sayfasına gidiyoruz.

Not: Üye giriş ekranı çıkarsa gmail bilgileriniz ile tekrar giriş yapın.

Önümüzdeki ekrandan Yeni Blog linkine tıklayarak blogumuzu başlamak için yola koyulacağız.

1

Açılan pencerede Blogumuzu oluşturmamız için bizden istenilen bilgiler var. Bu bilgileri Doldurmaya başlayalım. İlk olarak Başlık yazan kısıma blogumuzun başlığını yazıyoruz. Başlık kısmımız tarayıcımızın sekmesinde gözükücek olan kısımdır. Adres kısmına ise tarayıcımızın adres çubuğunda blogumuzun ismini nasıl görmek istiyorsak onu yazıyoruz. Örneğin: xxxx.blogger.com Blogumuza bu adresle giriş yapacağız. Son olarak da temamızı seçiyoruz ve blogu oluştur butonuna tıklıyoruz.

2

Blogumuz kullanıma hazırdır. Bundan sonraki adım olan nasıl yazı yayınlanacağını siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *