Blogger İçin SEO Ayarları Nasıl Yapılır?
4 Şub, 2016 10:33 tarihinde eklendi

Blogger İçin SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Blogger İçin SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Blogger en çok kullanılan blog servislerinden birisi olarak Google tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Blogger hizmetinin kullanıcılar açısından pek çok avantajı bulunuyor. Burada blogger’ı aynı zamanda bir web sitesi olarak da düşünebiliriz. Çünkü başarılı tasarımcılar veya hali hazırdaki yeni responsive özellikli temalar sayesinde blogger tabanlı blogunuzun profesyonel bir web sitesi olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Blogger için önemli olan konulardan bir diğeri de SEO ayarlarıdır. Blogger 2015 yılının sonlarında ve 2016 yılında özellikle blogger post sayfalarında önemli güncelleştirmeler yapmıştır. Bu da uzun zamandır güncelleme gelmeyen Blogger sisteminin güncellenmesi ile, Google’ın halen bu hizmeti önemsediğini gösteriyor.

Son güncellemeler ile birlikte, bir blogger sisteminin sahip olması gereken önemli SEO kriterlerini bu yazımızda bir araya getirdik. Bu sayede blogunuzu yada blogger tabanlı web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabileceksiniz.

Blogger İçin SEO Ayarları Nedir?

Bu ayarlar blogunuzun Google arama sonuçlarında ön plana çıkmasını sağlar. Bu sayede hedef kitleye ulaşmış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken önemli noktaları bir araya getirdik. Blogger için SEO ayarları hem blogunuzun işlevselliği hem de içeriği açısından düşünmelisiniz.

Google son yaptığı Blogger güncellemesinde, her bir blogger yazısının arama motorlarında daha iyi tanıtılabilmesi için önemli bir özelliği sundu. Buna göre post ayarları kısmında arama açıklaması kısmına, o yazı ile ilgili genel bilgileri yazdığınızda, o bilgiler arama sonuçlarında title kısmının hemen altında görünecektir.

Responsive Blogger Teması

Bir blogger sistemi için SEO uyumluluğu çalışması yapıldığında, üzerinde durulması gereken önemli bir konu ise responsive’dir. Çünkü responsive tasarım, doğrudan mobil kullanıcıların da blogunuzu daha etkin bir şekilde kullanabilmesi sağlar.

Basit bir ifadeyle responsive blogger template telefonlara, tabletlere tam uyumlu bir görünüm demektir. Sitenizin her bir köşesi küçük ekranlı cihazlar için uyumlu görünür ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu da mobilden giren kullanıcıların sitenizi sorunsuz bir şekilde görüntülemesi ve kullanması anlamına gelir. Ek olarak responsive temalar sayesinde blogunuza daha etkin bir şekilde, mobil kullanıcıları hedefleyen reklamları yerleştirebileceğinizi göz önünde bulundurun.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *