Blogger’de İlk Kayıt Ve İşte Blogersin
6 Tem, 2015 13:49 tarihinde eklendi

Blogger’de İlk Kayıt Ve İşte Blogersin

Blogger’de İlk Kayıt Ve İşte Blogersin

Blog siteleri her geçen gün artış gösterirken Blogger de hızlı bir şekilde kullanıcı artışı göstermektedir. Bu talep artışının başlıca nedenlerinden birisi ise hem ücretsiz domaine hem de hostinge sahip olmaktır. Ayrıca Google gibi bir dev ile çalışıyor olmak da blog severler için farklı bir güven olmaktadır. Kolay kullanımlı arayüzü ve kolay listelenebilir özellikleri sayesinde özellikle blog makaleleri ile bilgi paylaşımı amaçlayan kişi ya da işletmeler için Blogger biçilmez kaftan. Biz de bunu bildiğimiz için sizlere daha önce açmış olduğunuz blog için ilk kaydı nasıl yapmanız gerektiğini açıklayacağız.

Öncelikli olarak sol menünün üzerinde yer alan “YENİ YAYIN” botununu tıklayabilirsiniz ancak yine de sizlere menüde yer alan “KAYITLAR” sekmesinin açık olmasını öneriyoruz.

2015-07-05 14-02-56 Ekran görüntüsü

“YENİ YAYIN” butonunu tıkladığınız an önünüze bir metin editörü ve veri giriş ekranı çıkacaktır. Tüm yazma işlemlerinizi bu ekranda yapabilir ve düzenleyebilirsiniz. Ancak sizlere özellikle belirtmeliyiz ki MS Word sayfasından kopyalama yolu ile yayınlama yapmayınız. Bunun yerine MS Word dosyasında yer alan verileri bir NotePad sayfasına aktarıp kaydedin ardından oradan kopyalayarak Blogger editörüne yapıştırın. Sağ taraftaki Etiketler menüsünden etiketlerinizi girebilir hatta resim dahi ekleyebilirsiniz. HTML kodları inceleyerek düzeltmeniz bile mümkün olacaktır.

Israrla ifade edebiliriz ki kesinlikle önce taslak olarak kaydedip ön izleme gerçekleştiriniz. Aksi durumda yayınladığınız bir makaleyi düzeltme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

2015-07-05 14-10-52 Ekran görüntüsü

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *