Blog Oluşturmak İçin İlk Adım
5 Tem, 2015 18:14 tarihinde eklendi

Blog Oluşturmak İçin İlk Adım

Blog Oluşturmak İçin İlk Adım

Son dönemlerde patlayan blog site anlayışına bir yenilik getiren Blogger ücretsiz domain ve hosting sağlayarak da kullanıcılarına memnuniyet sağlamaktadır. Ancak daha da önemlisi bu servisi sağlayan firmanın Google olmasıdır. Blog sitelerin asıl hedeflerinin daha üst sıralarda listelenmek olduğu gerçeğini düşünecek olursan dünya arama motoru devinin kendi imkanları ile sunduğu hizmetten yararlanmanın bizleri bir adım öne çıkaracağını unutmamamız gerekir sanırım.

Ancak birçok kişi bu hizmetten nasıl yararlanacağını ne yazık ki bilmiyor. İşte bu aşamada bizler sizlere kolay bir şekilde blon nasıl oluşturulur anlatacağız.

Öncelikli olarak bizler sizlerin bir Google Gesabınız olduğunu varsayıyoruz. Eğer yoksa da halen edinmemiş olmanız dahi büyük kayıp.

Blogger sayfasına giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan “YENİ BLOG” butonunu tıklayınız ve hedefinize en uygun temayı seçin. Ardından Blogunuza bir başlık ve site adresi verip “BLOG OLUŞTUR” butonuna basınız.

2015-07-05 13-41-18 Ekran görüntüsü

İşte bloğunuz hazır. Artık yazı ekleyebilir, yayınlayabilir hatta Adsense başvurusunda dahi bulunabilirsiniz. Açılan ekranın sağ tarafından sitenizin yazı sayısı, onay bekleme durumu gibi çeşitli istatistiki bilgilere erişebilir sol menülerden ise sitenizi yapılandırabilirsiniz.

Yayınlarınızı ve sitenizin son durumunu üst tarafta yer alan “BLOGU GÖRÜNTÜLE” butonu ile gerçekleştirebilirsiniz. Sol taraftak menüler sizin sitenize hükmetmenizi sağlayacaktır. Kayıt girme, sayfa ekleme, yorumları inceleme ve onaylama, bloğunuz ile alakalı ayrıntılı istatistikleri gözlemleme ve hatta Adsense kullanıyorsanız kazançlarınızı kontrol etme gibi avantajlara dahi sahip olabilirsiniz.

2015-07-05 13-48-37 Ekran görüntüsü

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *