Blogger Reklam Ekleme Nasıl Yapılır?
3 Şub, 2016 19:08 tarihinde eklendi

Blogger Reklam Ekleme Nasıl Yapılır?

Blogger Reklam Ekleme Nasıl Yapılır?

Blogger kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan birisi de blogger reklam ekleme nasıl yapılır sorusudur. Burada reklam ekleme sistemlerini öncelikli olarak ele almak daha doğru olacaktır. Çünkü günümüz reklam piyasasında bir blog için para kazandıracak pek çok farklı reklam modeli bulunuyor. Bu reklam modelleri için uygun bir reklam ekleme işlemi sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Blogger İle Para Kazanmak

Blogger ile para kazanmak zor yada hayal değildir. Fakat piyasada kaliteli bir blog bulmak son derece zordur. Ülkemizde blogger anlayışı tam olarak oturmamıştır ve pek çok blog girişimcisi, kısa bir sürede başarısızlığa uğrar çünkü yaptığı pek çok hata vardır. Bu hataları ayrı bir başlık altında ele alacağız. Şimdi konumuz ise blogger ile nasıl para kazanılır sorusuna cevap verecek niteliktedir.

Blogger ile para kazanmak için doğru reklam yerleşimi yapmanız önemlidir. Burada önemli olan bir diğer konu ise reklamı aldığınız firmadır. Nasıl bir reklam modeli için anlaşmaya vardığınızı göz önünde bulundurun ve o reklam türüne uygun bir yerleşim ile reklamlardan para kazanın.

Blogger Reklam Veren Siteler

Blogger reklam veren siteler ile blogunuza yapabileceğiniz reklam yerleşimleri ile para kazanabilirsiniz.
Blogger reklam veren siteler;

  • Adsense (Google’ın sunmuş olduğu reklam hizmeti, ancak bu hizmetten faydalanmak bir dizi kontrolü gerektiriyor, bu sistemden yararlanmak neredeyse imkansız)
  • BidVertiser (İsrail reklam firması olan BidVertiser, en iyi adsense alternatifi olarak bilinir. Üye olmak çok kolaydır sitenizi hemen kabul ederler.)

Yukarıda Dünya çapındaki en iki reklam veren firmalar sıralandırılmıştır. Bu firmalar dışında da daha pek çok farklı firmalar var fakat bazıları çok az kazandırıyor, hiç değmez bile. Bunun dışında bloggerdan para kazanmak için uygulayabileceğiniz farklı reklam modelleri de bulunuyor.

  • Banner reklam
  • Advertorial reklam
  • İçerik pazarlaması
  • E ticaret ürünlerinin pazarlanması
  • Satış ortaklığı

Bu reklam kazanma modelleri arasında bir kaçıdır. Siz yeterli blog içeriğinizi zengin ve kusursuz bir şekilde geliştirin, sonrasında para kazanmak hiçte zor olmayacağı gibi, kendi yetenek ve bilginizi ön plana çıkardığınızda kariyer fırsatı da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *