Blogger Hakkında Tüm Bilgiler
19 Oca, 2019 23:24 tarihinde eklendi

Blogger Hakkında Tüm Bilgiler

Blogger Hakkında Tüm Bilgiler

Bloggercom Nedir Ve Nasıl Kurulur

Günümüzün teknolojisi olan internet giderek yaygınlaşmakta ve herkes bu teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadır. Artık pek çok kişi kolaylıkla akıllı telefonlarından, tabletlerinden, masaüstü ya da diz üstü bilgisayarları aracılığıyla internete bağlanarak sosyal medya uygulamalarını, yaşanan güncel siyasal gelişmeleri, haber sitelerini, blog sayfalarını, haber sitelerini vb. platformları bilgi sahibi olmak için takip etmektedir. Bu yazıda son dönemlerde popüler hale gelen ve hızlı bir biçimde yaygınlaşan bloggercom nedir ve nasıl kurulur bunları inceleyeceğiz. Blogger sistemi kısa bir zaman dilim içerisinde internette son derece ilgi çeken ve popüler olan bir içerik yönetim sistemidir. Farklı yazılımların meydana gelmesi ve internet teknolojisinin yaygınlaşması internetin niteliğini ve içeriğini genişletmiştir.

Dünya ve ülkemiz geçen her gün internette farklı hizmetlerle karşılaşıyorlar ve ortaya çıkan her yeni hizmeti de internet kullanıcıları aktif olarak katılıyor. Google tüm dünyaca bilinen bir arma motoru olmasının yanı sıra internet teknolojisinden yararlanarak insanlara farklı hizmetlerde sunan bir kuruluştur. İnternet kullanıcılarına ücretsiz hizmetler sunarak fark yaratmayı her zaman başaran Google şirketinin en iyi projeleri arasında blogger ve blogspot uygulamalarını gösterebiliriz.  Bu sistemleri bütünüyle ücretsiz olarak internet kullanıcılarına sunulmuştur. Bu sistem sayesinde çeşitli web sayfaları oluşturulabilinmektedir.

Google şirketi tarafından bedava olarak sunulmuş olan blogger sistemi, gelişmiş XML kodları ile hazırlanmış olan içerik yönetim sistemidir. Bu sistem öbür pek çok farklı içerik yönetiminin tersine PHP kodları ile değil XML kod çeşidini tercih etmiştir. Bu sayede çok daha basit bir biçimde geliştirilebildiği için de fark yaratmaktadır. Özellikle ülkemizde kadın bloggerların sayfalarına daha fazla ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistem sayesinde artık dileyen herkesin bir web sayfası olabiliyor. Google aynı zamanda blogger sisteminde ücretsiz olarak verdiği şablonlarla kafanızda kurduğunuz görselliği sitenize yansıtmanız konusunda yardımcı oluyor. Google şirketinin ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu şablonlara blogger templates adı verilmektedir.

Blogger Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir

Bu sistem sayesinde tüm internet kullanıcıları ücretsiz bir şekilde web sitesi sahibi olabilirler. Bütünü ile bir Google hizmeti olduğu için son derece nitelikli ve güvenilir bir sistemdir. Blogger sisteminde amaçlanan şey ise tüm internet kullanıcılarının bir web sitesi sahibi olması ve burada kendi düşüncelerini ve kendi yeteneklerini yansıtmasıdır. Bu sisteme katılabilmek için Google’ın sizden tek istediği şey ise bir mail adresidir. Ayrıca bu sistem sizlere dilediğiniz temayı kullanma fırsatı da vermektedir. Blogger templates bu konuda size yardımcı olacaktır. Öte yandan blogger sistemi kullanıcılarına ilerleyen süreçlerde ciddi anlamda kazanç sağlayabilme olanaklarını da Google Adsense ile sunmaktadır.

Blogspot Açma Ne İşe Yarar

Topluluk blogları ve kişisel bloglar açmak isteyenler için son derece uygun bir alt yapıda olan Blogger Blogspot hem istenildiği gibi düzenlenebilmektedir hem de oluşturma işlemi oldukça basittir. Bu sistem vasıtasıyla dilediğiniz blogları oluşturabilir, dünyanın bir diğer ucundaki insanla paylaşabilirsiniz hem de hiçbir yazılım dilini öğrenmenize gerek kalmadan. Bu sistemi kurmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş, eğer Google hesabınız yoksa bir Google hesabı almak ve ardından www.blogger.com adresine giderek üye girişi yapmak olacaktır. Eğer öncesinde bir Google hesabınız mevcut ise direkt olarak siteye girerek kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak oturum açabilirsiniz.  Oturumunuzu site içerisinde açtıktan sonra sitenin ana sayfasında “yeni blog oluştur” yazısına tıklayacaksınız. Sayfaya yönlendirildiğinizde, site sizden bir tane sayfa başlığı adresi seçmenizi isteyecektir. Ardından ise bir blog adresi tercih etmeniz lazımdır. Dünyaya sesinizi duyuracak olan blogspot Google şirketinin internet kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesidir.

Blogspot Şablonları Özenli Seçilmelidir

Blog sayfanızı bütünü ile meydana getirdikten sonra yapmanız gereken işlem ise blogunuza uygun olan ve sayfa ziyaretçilerinin gözlerini yormayacak olan şablonlar seçmenizdir. Bloggercom bu alanda kullanıcılarına çok çeşitli ve sayısız temalar sunmaktadır. Oldu ki sitede istediğiniz, kafanızda canlandırdığınız bir tema bulamadınız bu sefer şablon seçeneklerini düzenleyerek basitçe kendi temanızı ortaya çıkartabiliyorsunuz. Blogger ve blogger temaları hakkında daha fazla bilgi alabilmek ya da sorularınızı yöneltebilmek için de Blogger ve Blogger temaları kategorileri de sayfada mevcuttur.

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *