Gmail’e Nasıl Kayıt Olunur
5 Eyl, 2014 1:27 tarihinde eklendi

Gmail’e Nasıl Kayıt Olunur

Gmail’e Nasıl Kayıt Olunur

İnternet üzerinde artık hangi servisi kullanacak olursanız mutlaka bir e-posta adresiniz olması şart. Hem ücretsiz hem güvenli hem de en kolay kullanım özelliğine sahip servis olarak ise Google tarafından sunulan Gmail mail servisidir. Google’ın sunduğu Gmail servisinden bir e-posta adresi almanız yalnızca birkaç dakikanıza mal olabilecek kısa bir işlemdir.

Öncelikle birinci adım olarak buraya tıklayın bu sayfa sizi Gmail hesabı edinebilmeniz için gerekli olan sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfaya eriştikten sonra ise hemen gmail kayıt nasıl olunur açıklamaya başlayacağız. Bir Gmail hesabı edinebilmeniz için öncelikle Google’ın hesap oluşturmak için sizden talep edeceği özel bilgileri girmeniz gerekecektir. Bu özel bilgilerinizin tamamen doğru olması ileride herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmanız durumunda Google’ın destek masasından destek talep edebilmeniz için size yardımcı olacaktır.

  • İlk adımda isim ve soy isminizi doldurun
  • İkinci adımda sahibi olmak istediğiniz mail adresini yazın. Bu alana siz sadece sahip olmak ismi yazacaksınız. Örneğin, kullanıcı yazarsak mail adresimiz kullanici@gmail.com şeklinde olacaktır. Mail servisleri hiçbir zaman Türkçe karakter kullanımına izin vermezler bu nedenle mail adresinizi alırken kesinlikle herhangi bir Türkçe karakter kullanmamanız gerekiyor.
  • Girdiğiniz isim eğer Gmail’den daha önce alınmamışsa size zaten herhangi bir olumsuz uyarı gelmeyecektir ve “Adres kullanıma uygundur” gibi bir ibare ile karşılaşacaksınızdır.
  • Şifre alanına unutmayacağınız ve mümkün olduğunca tahmin edilemeyecek bir şifre girişi yapın. Şifrenizin içerisinde rakamlar ve harfleri sıkça kullanmanız hesabınızın daha güvenli hale gelmesi konusunda size yardımcı olacaktır.
  • Doğum günü kısmını kendi bilgilerinize göre doğrulayın ve ardından cinsiyetinizi seçin.
  • Cep telefonu kısmında mutlaka kendi telefon numaranızı veya erişilebilir bir telefon numarasını vermeniz gerekiyor. Google daha sonraki aşamalarda hesabınızın onaylanması için cep telefonunuza bir onaylama mesajı atıp, bunu sizden yazmanızı isteyecektir. Böylece rahatlıkla sizin gerçek bir kullanıcı olduğunuz kanaatine sistem erişecektir.
  • Mevcut E-posta adresi kısmına eğer aktif olarak kullandığınız farklı bir mail adresiniz varsa yazabilirsiniz. Bu opsiyonel bir bilgilidir. Eğer buraya bir mail adresi yazarsanız bu mail adresiniz aracılığı ile hesabınıza ulaşamadığınız durumlarda şifrenizi tekrardan sıfırlayabilmeniz mümkün olacaktır.
  • Alt kısımda yer alan doğrulama grafiğini de doğru şekilde girdikten sonra Google’ın hizmet şartlarını kabul ettiğinizi belirten tiki işaretleyip hemen Sonraki Adım tuşuna basarak Gmail hesabınızı alabilirsiniz. Bundan sonraki aşamalarda Google+ profilinizi de şekillendirebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksinizdir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *