Android Market
6 Oca, 2019 23:50 tarihinde eklendi

Android Market

Android Market

Android Market Google Play Store uygulamasının eski adıdır. Bu uygulama marketi yardımıyla cihazınıza destek olacak uygulamaları indirebilir, akıllı cihazınıza yüklediğiniz uygulamalar ile yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. Akıllı cep telefonlarının toplumda kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu tür uygulamalara da talep artmıştır. Market uygulaması ilk kez Google tarafından açılmıştır. Google tarafından çıkarılan Android işletimin tüm dünyada yayılmasının bir nedeni de Android Market uygulamasıdır.

Akıllı cihazların kullanılmasını yaygınlaştıran etkenlerin başında cihazın donanımı ya da tasarımı dışında uygulama çeşitliliğinin olması gelmektedir. Bu yüzden üreticiler market uygulamaları ile uygulama çeşitliliğine ağırlık vermiştir. Android işletim sisteminin pek çok akıllı cihazda olması cihazlara rağbeti arttırmaktadır. Android Market android işletim sisteminin resmi sitesi olup, uygulama, oyun ve temalar ücretli ya da ücretsiz indirilebilir.

Android Market yani Google Play Store içinde popüler oyunlar, sosyal medya uygulamaları dışında, banka işlemlerini yapabileceğiniz mobil uygulamalar ile bazı üniversitelerin sunduğu mobil destekli ders çalışma olanağına sahip olabilirsiniz. Bunlar Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda Google Play Store tarafından sunulan olanaklardan bir kısmıdır.

Android Market’e Nasıl Giriş yapabilirsiniz?

Android Market’e akıllı telefon, tablet ve PC üzerinden girebilirsiniz. Bunun için uygulama yardımı alabilir ya da http://www.android.com/market/#app=com.epocrates linkini yazarak giriş yapabilirsiniz. İlgili link sizi Google Play’a yönlendirecektir. Çünkü Android market artık yeni adı ile Google Play Store olarak kullanılmaktadır.

Android Market’ten Uygulama İndirme

Android Market içinde yaklaşık iki yüz binden fazla uygulama bulunduğu bilinmektedir. Android uygulamaların yaklaşık % 90 kadarı Android Market içinde yer almaktadır. Bunların bir kısmı ücretsiz, bir kısmı da cüzi ücretler ile indirilebilmektedir. Ücretsiz olan uygulamaları doğrudan indirebilir, ücretli olan uygulamalar için kredi kartı kullanabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi sisteme girdiğiniz takdirde bundan sonraki ücretli uygulamaları indirmek istediğiniz de sistem bunu otomatik tanımlayacaktır. Yani kredi kartı bilgilerinizi yeniden girmenize gerek kalmayacak.

Uygulama indirmek isteyenler giriş yaptıktan sonra orta sekmeden Top Free sekmesini tıklayabilir. Kategori sekmesinin altından hangi indirmek istediğiniz kategoriyi seçebilirsiniz. Seçimi sol köşeden yapabilirsiniz. Seçimden sonra sağda resimler ile üretici firma linki belirecektir. Uygulamayı üretici firma sitesinden yapabilirsiniz.

Android Market yani Google Play Store içinde pek çok olanağı tek çatı altında bulabilir, mobil cihazınızı kolay şekilde yönetebilirsiniz. Bunun dışında trend ve tavsiye bölümlerini inceleyerek yeni uygulamaları keşfedebilir ve dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz.

Android Market Güncelleme

Yeni adı Google Play Store olan Android market mobil cihazın içindeki diğer uygulamalar gibidir. Uygulamanın üzerinde Google geliştiricileri zamanla bazı değişiklikler yapabilir. Bu gibi durumlarda Android Market yani Google Play Store kullanımına devam edebilmek için güncelleme yapmanız gerekmektedir. Güncelleme için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecektir.

Akıllı cihaz içinden Google Play Store girişini yapın.

Ayarlar menüsüne girerek, ekranı komple aşağıya doğru kaydırın.

Build Versiyon yani sürüm numarası seçeneğine ulaşıncaya kadar tıklayın. Buradan güncelleme denetimi yapın.

Eğer yeni bir güncelleme bulunur ise cihaz sizi yönlendirecektir. Bu şekilde Google Play Store ’nin daha kolay güncellenmesi için gereken izinler talep edilecektir. Bu işlemler sonucunda güncellemeniz yapılmış olur.

Android Market APK Kurulum Dosyası

Önceki adıyla Android Market olan ve güncellemeler ile Google Play Store akıllı cihazlar içindeki diğer uygulamalar gibidir. Ancak bazen cihazdan yanlışlıkla Google Play Store silinebilir ya da cihazınızda bunun olmadığını fark edebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken Android Market APK kurulum dosyasını indirip cihazınıza bunu yeniden yükleyebilirsiniz. Google Play Store uygulamasını mobil cihazınıza indirmek ücretsizdir. Herhangi bir şekilde mobil cihazınızdan silinse dahi yeniden yükleme yaptığınızda bilgileriniz silinmediği için yeniden bilgilerinizi yükselemeye gerek kalmayacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *