Google Asistan Türkiye
14 Oca, 2019 0:55 tarihinde eklendi

Google Asistan Türkiye

Google Asistan Türkiye

Google Asistan Türkiye’de Nasıl Kullanılır

Google Asistan Siri uygulamasında olduğu gibi telefonla konuşarak işlerinizi halletmenizi sağlar. Gün içinde ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan Google Asistan (Google Now) otomatik olarak ekranınıza getirmekte, verdiği önemli ipuçları ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. 2016 yılında çalışmalarına başlanan Google Asistan 2019 Ocak ayında kullanıma başlanacak iken 2018 Aralık ayında hizmete sunulmuştur. Ancak bu uygulamayı kullanmak isteyenler “bu hesap Google Asistanı kullanmak için uygun değil” ya da “bu hesap Google Now kullanmak için uygun değil” diye uyarı alabilir.

Google Asistan sesi komut olarak almakta Haritalar, Duo, Fotoğraflar, Takvim gibi diğer Google servislerinde de hizmet verebilir. Google Asistan Türkçe olarak 250 özelliği ile aktif olarak kullanılabilir. Aynı zamanda sürekli olarak kendini geliştirecektir. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Google Asistan yapay zekâ yardımıyla öğrenme metodunu kullanmakta ve kullanımı arttıkça kendini geliştirerek kullanıcılarına doğru bilgiler sunma yolunda ilerleyecektir.

Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Bu hesap Google Asistanı kullanmak için uygun değil ya da bu hesap Google Now kullanmak için uygun değil hatasını alınmasının sebebi Google tarafından sunulan bu hizmetin kullandığı servislere ulaşmak için gereken verilere ulaşamamasıdır. Buna rağmen Türkiye’de Google Asistanı kullanabilirsiniz. Bunun için

https://www.google.com/landing/now/ adresini ziyaret ederek mobil cihazınıza Google Asistan uygulamasını indirmelisiniz. Bu şekilde Google tarafından verilen ipuçlarını nasıl kullanabileceğinizi görebilirsiniz.

Bu Google servisini kullanabilmek için Google hesabınızla giriş yapın.

Dil seçeneklerine girerek “Başka dil ekle” bölümüne tıklayarak İngilizce dil seçeneğini seçin.

Dil seçimini yapınca ok işareti yardımıyla varsayılan dili İngilizce olarak düzenleyin.

Bu aşamadan itibaren Google Asistan (Google Now) kullanımınız açılacaktır.

Daha sonra Google Asistan uygulamalarını indirerek kurun. Ardından dil seçeneğini yukarıdaki talimatlar gibi tekrar Türkçe diline çevirebilirsiniz.

Artık tabletinizde ya da mobil cihazınızda Google Asistan Kullanımına başlayabilirsiniz. Google Asistan aracılığıyla bilgi edinebilir, işlerinizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Google Now sorularınızı sorarak, kendiniz için bir şeyler yapmanızı talep edebilirsiniz.

Bu hesap Google Asistanı kullanmak için uygun değil ya da bu hesap Google Now kullanmak için uygun değil hatasını alanlar önergeleri uygulayarak bu sorunu rahatlıkla aşabilir.

Anahtar Kelimeler: Bu Hesap Google Asistanı Kullanmak İçin Uygun Değil, Bu Hesap Google Now Kullanmak İçin Uygun Değil

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *